חגיגות בנבחרת: "מי ששחט את הרצוג אוכל את הכובע"

בהתאחדות שלחו עקיצה אחרי ה-0:2 על אלבניה. אם יעלו ליורו, השחקנים יזכו למענק של כמיליון יורו. רוטנשטיינר להרוש: "אתה מלך". אופ"א תעזור במציאת יריבה למשחק אימון?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.10.18 - 06:58

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

בנבחרת ישראל לא זוכרים מתי הפעם האחרונה שנראו חגיגות כאלה. הכחולים-לבנים רשמו ניצחון שני ברציפות בליגת האומות, 0:2 על אלבניה ועלו למאזן של 6 נקודות בבית, כשתיקו מול סקוטלנד בגלאזגו בחודש הבא יספיק כדי לעלות לשלב הבא, ללא קשר לתוצאה של הסקוטים באלבניה.

השחקנים שרו עם האוהדים ורקדו על הדשא ולאחר מכן נכנס יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ, לחדר ההלבשה ובירך. אנדי הרצוג, שספג לא מעט ביקורות טרם כניסתו לתפקיד ולאחר ההפסד באלבניה, היה היחיד שניסה לשמור על שפיות. "עוד לא עלינו. תשמחו אבל ממחר בוקר תזכרו שיש לנו עוד משימה - לנצח בסקוטלנד", אמר המאמן שזכה למחמאות על ניהול המשחק.

"צחקו על הרצוג, שחטו אותו אחרי תקופה קצרה. עכשיו שכולם יאכלו את הכובע", אמרו אתמול אנשי ההתאחדות ליד חדרי ההלבשה. במקרה של עלייה ליורו, יישב הקפטן ביברס נאתכו עם שינו זוארץ לגבי המענקים, שינועו סביב המיליון יורו. רוטנשטיינר והרצוג יקבלו כ-150 אלף יורו אלף יורו יחד. שיטת שלושת הבלמים תמשיך, כשווילי רוטנשטיינר לא פסל אפשרות שגם הנבחרות הצעירות ישחקו באותה שיטה כדי שהשחקנים שיקבלו זימון לנבחרת הבוגרת כבר יהיו מתורגלים.  בדו"ח שיגיש לזוארץ בקרוב ייכלל גם הנושא הזה.

אריאל הרוש, במפגן שוערות יוצא דופן, היה המצטיין ורוטנשטיינר אפילו צעק לעברו: "אתה מלך", אבל כל השחקנים זכו למחמאות על ההקרבה, האופי והנחישות. בירם כיאל, דור פרץ וביברס נאתכו נלחמו בקישור, אלי דסה המשיך את היכולת שלו ממכבי ת"א, דיא סבע הוסיף תחבולנות ושער ראשון במדים הלאומיים, תומר חמד שלא היה בקו הבריאות נתן הכל, מואנס דאבור פירגן לחברים ושיר צדק נכנס בקלות למשבצת של איתן טיבי שנפצע.

בנבחרת כבר הודיעו שאם ערן זהבי יהיה כשיר למשחק הבא הוא לא בהכרח יהיה בהרכב, אבל הכל תלוי בכושר שלו ושל השחקנים האחרים. "הוא שחקן מצוין, אבל אנחנו משחקים לא רע גם בלעדיו", אמרו בנבחרת. אגב, ללא קשר ליכולת בליגה, הרצוג לא מתכוון לעשות שינויים גדולים לפני המשחק בסקוטלנד ורק אי כשירות של שחקנים תגרום לו לזמן שחקנים אחרים.

בהתאחדות ביקשו סיוע מאופ"א במציאת יריבת אימון לפני המשחק בנובמבר מול סקוטלנד בחוץ. על פי אנשי ההתאחדות, אף נבחרת באירופה לא פנויה ויריבות אחרות דורשות כחצי מיליון יורו במו"מ. "אופ"א צריכה גם להתערב בנושא", אמר בכיר בהתאחדות, "גם בנושא הכספי אם צריך". עדיין לא ברור אם המשחק יהיה באירופה או בישראל, אבל אם יתקיים, לא ישותפו בו השחקנים שמיועדים לפתוח מול סקוטלנד בגלאזגו.

שינו זוארץ קיבל החלטה להפחית את מחירי הכרטיסים לקראת הטורניר הקרוב, כפי שפורסם בערוץ הספורט. במקביל, הוחלט שיריבות לא אטרקטיביות ולא מושכות קהל יגיעו לאצטדיונים קטנים ולא לסמי עופר, כפי שהיה במקרה של סקוטלנד. "כולם ראו את האווירה שהיתה בטרנר", אמרו השחקנים, שביקשו להעביר את המשחקים לב"ש.