הרצוג: "הוכחנו שבבית אנו מסוגלים לנצח בכל משחק"

מאמן נבחרת ישראל דיבר לקראת פתיחת קמפיין מוקדמות יורו 2020: "נכבד את היריבות, אך גם נעריך את עצמנו". רוטנשטיינר: "נצליח רק בתנאי שנאמין. כדי להשתפר צריך זמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.19 - 12:41
תחילת כתבה

נבחרת ישראל כבר שמה את ליגת האומות מאחוריה ובעוד פחות מחודשיים תפתח קמפיין חדש ומסקרן במוקדמות אליפות אירופה. לכבוד כך, המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר דיבר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים על המטרות והשאיפה להעפיל, סוף סוף, לטורניר גדול ב-2020.

להזכירכם, ישראל שובצה לבית 7 במוקדמות היורו יחד עם נבחרות אוסטריה, פולין, סלובניה, לטביה ומקדוניה. יריית הפתיחה תישמע ב-21 במרץ במשחק ביתי מול הסלובנים ויאן אובלק האדיר בין הקורות, כששלושה ימים לאחר מכן נארח גם את אוסטריה במסגרת חלון המשחקים הראשון.

רוטנשטיינר אמר בפתיחת דבריו: "ניצחון והצלחה אלו לא הדברים הכי חשובים, אלא קודם כל להאמין בשחקנים, בצוות ובנבחרת הלאומית. יש לנו נבחרת טובה והחוזק הכי גדול שלנו הוא הקבוצתיות. לא כוכב כזה או אחר, אלא הרוח הקבוצתית של ישראל וכשאני נזכר לאווירה בחיפה ובב"ש כשהקהל האמין בנבחרת אנחנו מבין שאנחנו יכולים גם לנצח במשחקים".

"יחד עם כל הצוות המקצועי ואנשי ההתאחדות, אנחנו עובדים במשך יום-יומי כדי להשיג את המטרה ארוכת הטווח שלנו", הוסיף האוסטרי והמשיך לבקש סבלנות: "אני חושב שאנחנו זקוקים לקצת זמן כדי להעלות את הרמה של הנבחרת". לאוהדים הוא קרא: "אנחנו חייבים שהאיצטדיון מול סלובניה יהיה מלא ואני מבקש שכל האוהדים יגיעו ויתמכו בנבחרת ובמאמן. עבור סלובניה יהיה קשה מאוד לשחק נגד ישראל לעיני הקהל הביתי שלנו. נוכל להשיג פתיחה חיובית לקמפיין המוקדמות".

"אני רוצה לברך את מנור סולומון, שעבר למועדון בכיר כמו שחטאר דונייצק וקיבל את האתגר של להפוך לשחקן בינלאומי. אני מאמין בו ואם יעבוד קשה מאוד, יש לו כבר את הכישרון והיכולות כדי להפוך לשחקן בינלאומי בכיר".

"אנחנו יודעים שאנחנו חייבים להשתפר באספקטים ספציפיים במשחק", אמר רוטנשטיינר והתייחס לאיכות היריבות בבית: "אני מסכים עם מי שחושב שהבית שלנו קשה. נכון שבדרג הראשון קיבלנו את פולין ולא נבחרת חזקה יותר, אבל לקבל את אוסטריה בדרג השני זה קשה וגם בדרגים 4,5 ו-6 קיבלנו יריבות קשות. זה יהיה אתגר קשה לנצח את סלובניה במשחק הראשון, זה יצריך מאיתנו עבודה קשה וכולנו נצטרך להישאר מאוחדים. חייבים לכבד את היריב שלנו, אבל גם להאמין בנבחרת ובשחקנים שלנו. אם נעבוד בדרך הזו, יש לנו סיכוי טוב לשחק בצורה טובה ולהשיג את ההצלחה שכולנו רוצים להשיג".

רוטנשטיינר התייחס גם למטרות ארוכות הטווח ואיזו השפעה תהיה להתפטרות של יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ: "כל החברים הצביעו בעד התכנית ארוכת הטווח וכבר התחלנו לעבוד עליה. זה לא יקרה מהיום למחר. הייתה לי קצת אכזבה כשיו"ר ההתאחדות התפטר, אבל לא הגעתי כדי להגיב לכך. אני מקבל את זה. היה לנו שיתוף פעולה נפלא במשך שלושה חודשים.הוא הביא אווירה מקצוענית לנבחרת ישראל, ספונסרים ברמה גבוהה ובעיקר אישיות נפלאה".

צפו בהרצוג מדבר >>>

מאוחר יותר, גם המאמן אנדראס הרצוג דיבר: "המצב מוזר כי בתור אוסטרי אני צריך לשחק עם ישראל נגד אוסטריה, אבל אני חושב שהבית שלנו טוב. בית קשה שכל נבחרת מסוגלת לנצח כל אחת. אנחנו מתחילים בבית נגד סלובניה בחיפה ואני מקווה שהאיצטדיון יהיה מלא והאוהדים יתמכו בנו. נגד אלבניה וסקוטלנד הוכחנו שאנחנו מסוגלים לספק משחקים טובים ובאנרגיות טובות לנצח בכל משחק בבית. אנחנו צריכים לכבד את היריבים, אבל באותה נשימה גם להאמין בעצמנו וביכולת שלנו".

הרצוג נשאל האם הפערים הגדולים בליגת העל והעובדה שמכבי ת"א משייטת לאליפות לא תפריע לנבחרת והשיב: "יש לנו הרבה שחקנים ממכבי ת"א ויש להם סיבה טובה להיות עם ביטחון גבוה. אני מנחי שהקהל בישראל היה מעדיף ששתיים או שלוש קבוצות יתחרו על האליפות, אבל ברור לכולם שמכבי ת"א הכי טובה".

"תמיד מרגש לפתוח קמפיין, תמיד יש ציפיות ואנרגיות חדשות", אמר שרן ייני. "כל קמפיין מתחיל חיובי ואני מקווה שהוא יתפתח בצורה טובה. אנחנו קבוצה כל כך מגובשת, אז אני מניח שיהיה טוב". חברו במכבי ת"א, דור פרץ, הוסיף: "המשחק הראשון מאוד חשוב לנו. אנחנו רוצים להתחיל טוב את הקמפיין. הנבחרות שמולנו קשות ואין להקל בהן ראש. יש רוח של שינוי מסויים, של הקרבה מצד השחקנים והצוות. כולם רוצים לתת הכל כדי להביא תוצאות ואני מקווה שזה מה שנעשה".

צפו בפרץ וייני מדברים >>>

הדפס