"אם שחקנים לא יתמודדו עם לחץ, אחליף אותם מיד"

אנדי הרצוג וישראל נערכים לאוסטריה ובמסע"ת המאמן טען: "הנבחרת מרוויחה מזה שאני אוסטרי. נאתכו: "התאושננו מנבחרת סלובניה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.03.19 - 19:11
תחילת כתבה

עם נקודה אחת משלוש, ישראל תקווה שהמשחק מול אוסטריה במקודמות יורו 2020 יסתיים בצורה מתוקה בהרבה. מחר (ראשון), אנדראס הרצוג יפגוש את הנבחרת במדיה כיכב ושימש בה כעוזר מאמן, והערב, הוא דיבר במסיבת העיתונאים המסורתית לקראת ההתמודדות החשובה.

"אוסטריה היא נבחרת טובה, היה לה משחק טוב נגד פולין למרות שהפסידה. גם אנחנו קיווינו לשלוש נקודות, אבל השגנו רק אחת, אנחנו הולכים על ניצחון ויודעים שזה יהיה קשה מאוד", אמר הרצוג ונשאל על הנעת הכדור הכבדה: "זאת הייתה אחת הבעיות שלנו נגד סלובניה והמטרה שלנו היא לתקן את זה. אנחנו גם יכולים לעשות לחץ כמו שקבוצות עשו לנו. יהיה לנו משחק טוב יותר מאשר מה שהיה בחמישי".

על המפגש עם הנבחרת בה שימש כעוזר מאמן וגם כמאמן עד גיל 21: "זה מרגש, אבל זה עדיין משחק. צריך לשים את האמוציות בצד ולהנהיג את ישראל, אני פה בשביל הנבחרת והשחקנים. צריך לשים את העבר מאחור. גם כשאימנתי את ארצות הברית הצעירה, ניצחתי את אוסטריה. נבחרת ישראל מרוויחה מזה שאני אוסטרי, אבל אני רוצה להשיג את התוצאה הטובה ביותר. אלו שלוש נקודות, זה חשוב כמו כל משחק אחר".

"אנחנו חייבים לתקוף מהר יותר, ולהשתמש במי שכשיר. גם לאוסטריה יש פצועים", טען הרצוג ודיבר על המצבים הנייחים: "אנחנו צריכים להיות במשחק מההתחלה, עשינו עבודה טובה בנייחים מול סלובניה, אבל בפן ההגנתי עדיין יש לנו מקום להתקדם. לאוסטריה גם יש בעיה בנייחים גם".

"השער שספגנו מול סלובניה היה מטעות אינדיבידואלית, אבל היה לה קל להגיע למצבים וזאת הבעיה של כל שחקני הנבחרת. אם אראה שיש שחקנים שלא מצליחים להתמודד עם הלחץ שעושה היריבה, אחליף אותם מיד".

ביברס נאתכו הוסיף: "אוסטריה הפסידה במשחק הראשון והיא באה כדי לנצח. אנחנו יודעים עליה מספיק ובאים באותה מטרה כמו מול סלובניה. המפתח? שנשחק את המשחק שלנו כמו שצריך ולא נבצע טעויות. אנחנו יודעים בדיוק איך צריכים להגיע למשחק הזה ואם נעשה את מה שמצפים מאיתנו - ננצח".

על העייפות שניכרה בשחקני הנבחרת אמר נאתכו: "נתנו את המקסימום מול סלובניה ובמהלך המשחק תוך כדי התייעצות עם המאמן הוחלט שאנוח. כולם בסדר, התאוששנו ונהיה מוכנים למשחק הזה. במחצית הראשונה לא הצלחנו להשתחרר מהלחץ. סלובניה לחצה אותנו טוב וגם שחקן ברמה שלי לא מצליח להשתחרר לפעמים".

"לקהל בנבחרת יותר קשה לעודד 90 דקות מאשר בקבוצה שלו, אבל מי שהגיע עשה עבודה טובה", טען נאתכו. "נכון שהאידיאל הוא שהם יעודדו בכל המשחק, אבל במשחקי נבחרת זה קורה. נגיד תודה לקהל שהגיע ונעשה הכל כדי להוציא אותו מסמי עופר מרוצה".

ומה עם הפיקנטריה של הרצוג? "אני בטוח שבשבילו זה משהו מיוחד והוא נרגש. זאת המדינה שלו. אנחנו מנסים להתנתק, אבל ברור שאם זה יגרום לו אקסטרה אושר נשמח בשבילו, כי הוא עושה הרבה בשבילנו. הוא נותן לנו המון ביטחון. ראו את זה בקמפיין הקודם ובדרך שאנחנו משחקים ומקווה שגם מול אוסטריה ייראו את זה".

הדפס