הנבחרת שובצה עם צ'כיה, סקוטלנד וסלובקיה באומות

ישראל הוגרלה לבית 2 בדרג האיכות השני של המפעל שייפתח בספטמבר. לראשונה בבית סיכוי ריאלי להעפיל לפלייאוף מונדיאל 2022. האחרונה תרד לדרג השלישי בליגה הבאה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.20 - 19:33
תחילת כתבה

נבחרת ישראל הוגרלה הערב (שלישי) לבית 2 של דרג ב' בליגת האומות 2020 עם צ'כיה, סקוטלנד וסלובקיה. למנצחת הבית יהיה סיכוי מצויין להעפיל לפלייאוף מונדיאל 2022, ללא קשר למה שיקרה במוקדמות עצמן שיפתחו לאחר סיום ליגת האומות. המדורגת אחרונה תנשור לדרג ג' במעגל המשחקים הבא של ליגת האומות. כל תאריכי המשחקים בתחתית הכתבה.

בניגוד לליגת האומות הקודמת, אז ישראל הוגרלה עם סקוטלנד ואלבניה, הפעם מדובר בשיבוץ קשה יותר ולא רק בגלל העובדה שישראל תשחק שישה משחקים ולא ארבעה. צ'כיה, שהעפילה ליורו 2020, אמורה להיות הנבחרת החזקה בבית ואילו סלובקיה וסקוטלנד, שנמצאות בפלייאוף היורו, כמו גם ישראל ינסו להפתיע.

המשחקים בשלב הבתים ייערכו במתכונת של משחקי בית וחוץ נגד כל הנבחרות, בשלושה חלונות שונים שבכל אחד מהם יתקיימו שני מפגשים בין ספטמבר לנובמבר 2020. הראשונה בכל בית תעפיל לטורניר הגמר שייערך ביוני 2021 וגם תעלה דרג, בעוד ארבע האחרונות מארבעת הבתים ייאבקו בפלייאוף הירידה יתקיים במארס 2022.

ליגת האומות תוכל להוביל גם למונדיאל בקטאר ב-2022. בפלייאוף שיכלול את 10 הנבחרות שסיימו כסגניות במוקדמות המונדיאל ישתתפו גם שתי הנבחרות הכי טובות שסיימו בראשות בית בליגת האומות, אך לא הצליחו לעלות לגביע העולמי דרך המוקדמות.

בדרג א' הולנד ואיטליה יפגשו בבית 1, אנגליה ובלגיה בבית 2, פורטוגל, צרפת וקרואטיה ישחזרו ביניהן את גמר היורו והמונדיאל האחרונים בבית 3, ואילו ספרד וגרמניה יתקוטטו בבית 4. המנצחת מכל בית בדרג זה תעפיל לשלב חצי הגמר, כאשר ב-2021 יתקיים משחק הגמר ויוענק גביע האומות לנבחרת הזוכה מביניהן.

דרג א'
בית 1:
הולנד, איטליה, בוסניה, פולין
בית 2: אנגליה, בלגיה, דנמרק, איסלנד
בית 3: פורטוגל, צרפת, שבדיה, קרואטיה
בית 4: שוויץ, ספרד, אוקראינה, גרמניה

דרג ב'
בית 1: רומניה, צפון אירלנד, נורבגיה, אוסטריה
בית 2: ישראל, סלובקיה, סקוטלנד, צ'כיה
בית 3: הונגריה, טורקיה, סרביה, רוסיה
בית 4: בולגריה, אירלנד, פינלנד, וויילס

דרג ג'
בית 1: אזרבייז'אן, לוכסמבורג, קפריסין, מונטנגרו
בית 2: ארמניה, אסטוניה, צפון מקדוניה
בית 3: מולדובה, סלובניה, קוסובו, גיאורגיה
בית 4: קזחסטן, ליטא, בלארוס, יוון

דרג ד'
בית 1: מלטה, אנדורה, לטביה, איי פארו
בית 2: סן מרינו, ליכטנשטיין, גיברלטר