צפו בפרומו לקראת הג'ירו ד'איטליה בישראל

עוד פחות מ-3 חודשים יפתח בירושלים מירוץ האופניים הגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.02.18 - 15:07
תחילת כתבה

בעוד פחות משלושה חודשים זה קורה. מרוץ הג'ירו ד'איטליה מגיע לישראל ל-"פתיחה הגדולה". שלושה ימים של שיכרון חושים עבור חובבי האופניים שיזכו לראות את הרוכבים הטובים בעולם מגיעים לירושלים, חיפה, ת"א ב"ש ואילת.

איש העסקים, סילבן אדמס שהביא את הג'ירו לישראל אמר: "צופים רבים יוכלו ליהנות מהנופים המדהימים והגיאוגרפיה המיוחדת של ישראל. הפרשנים והשדרים ידברו על ההיסטוריה והתרבות שלו. הם יראו את הכנסת והכותל וכולם ידברו על כך שאנחנו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

אדמס, שהוא גם הבעלים של סייקלינג אקדמי הישראלית, סיפר בסרטון: "חשוב לנו להראות עד כמה החברה שלנו פלורליסטית ושאנחנו מסתדרים אחד עם השני למרות שאנחנו חברה מעורבת מבחינה דתית, אתנית ותרבותית. תקבלו ישראל נורמלית. ישראל שאני נתקל בה ברמה היומיומית. אנחנו רוצים לספר את הסיפור האמיתי שלנו לעולם".

כאמור הג'ירו יפתח ב-4 במאי בקטע אישי נגד השעון שיוזנק משער יפו בירושלים (10 ק"מ). לאחר מכן הרוכבים יוכלו להנות מנופי הכרמל ומישור החוף, כאשר השלב השני יפתח בחיפה ויסתיים בת"א. קטע מישורי נוסף יתקיים למחרת עם היציאה מבאר שבע, הירידה למצפה רמון וים המלח, עד לקו הסיום באילת.  

הדפס