שגיב: "המירוץ הכי קשה שעמד בפני האקדמי"

הקבוצה תזנק לטירנו-אדריאטיקו. הישראלי: "התרגשות עצומה"

דני פורת
דני פורת  06.03.18 - 20:41
תחילת כתבה

עונת המירוצים באירופה מתחממת ומחר (רביעי) הסבב העולמי ברכיבת כביש יגיע לטירנו אדריאטיקו באיטליה לשבעה ימים מרתקים עם טובי הכוכבים בעולם. בין הרוכבים המובילים שינסו להאבק על החולצה הכחולה במירוץ "שני הימים" יהיו אלוף הטור דה פראנס כריס פרום, אלוף הג'ירו טום דמולאן, וינצ'נזו ניבאלי, ריצ'י פורט, רומן בארדה ועוד.

המירוץ כולל שבעה קטעים, יחל בקטע קבוצתי נגד השעון בלידו די קמאיורה (21.5 ק"מ) ויסתיים ביום שלישי בקטע אישי נג"ש בסן בנדטו דל טרונטו (10.1 ק"מ). בין לבין יהיו עוד שני שלבים מישוריים בשביל הספרינטרים המובילים דוגמת פטר סגאן, עוד שני קטעי הרים בינונים וקטע שיסתיים בפסגה ביום ראשון בלוטראנו (178 ק"מ).

קבוצת סייקלינג אקדמי תיקח חלק לראשונה בתולדותיה במירוץ היוקרתי שיהוו הכנה לג'ירו ד'איטליה שיוזנק מישראל ב-4 במאי. הקבוצה תנסה לשלוח רוכבים לבריחות על מנת לזכות לחשיפה ואולי להפתיע עם ניצחון באחד הקטעים. המטרה השניה היא להציב את הרוכב החזק שלה, בן הרמאנס הבלגי, כמה שיותר גבוה בדירוג הכללי.

הישראלי שיזנק לאדריאטיקו, גיא שגיב, אמר לפני הטור: "אין ספק בכלל שזו הטור הקשה ביותר שאי פעם עמד בפני ובפני הקבוצה בכלל. הרמה כאן של המתחרים היא עניין שעדיין לא חווינו וזה נכון באופן אישי גם לגבי. אני משוכנע שאני מוכן לקושי והאתגר הזה. זה לא סוד שהתחרות הזו היא אולי ההכנה החשובה ביותר שלנו לג׳ירו. אין לי ספק שזה מבחן עבור כל מי שרוצה להגיע לג׳ירו וכמובן גם שלי. זו הזדמנות גדולה עבורי להוכיח שאני יכול לעשות זאת. עכשיו זה ברגליים שלי״.

צ׳ל קלסטרום, הדירקטור הספורטיב הבכיר בקבוצה: ״זה הטור הקשה ביוצר שניצב בפני הקבוצה מאז הקמתה. לא פגשנו מעולם באיכות כזו. אבל זה יחדד את הרוכבים, יכין אותם בצורה הכי טובה לג׳ירו. אין ספק שכמה מהרוכבים בהרכב שהגיע לכאן, ייבחרו לשמיניה שלנו לג׳ירו. למרות שאנחנו ניצבים בפני הקבוצות והרוכבים הטובים בעולם - אני משוכנע שנהיה כאן תחרותיים. אם נצליח לנצח כאן שלב אחד זה יהיה הישג עצום".

הדפס