אקדמי מקום לפני אחרון בקטע נגד השעון

אדריאטיקו: קבוצת הרוכבים סיימה 1:47 דק' אחרי המנצחת

דני פורת
דני פורת  07.03.18 - 18:45
תחילת כתבה

סייקלינג אקדמי עברה היום (רביעי) בקטע הפותח של טור טיראנו אדריטיקו, טבילת אש לא פשוטה, כשסיימה את הטיים טריאל הקבוצתי במקום הלפני אחרון. רוכבי אקדמי רכבו את 21 הקילומטרים בדרך החוף בעיירה האיטלקית לידו במהירות ממוצעת של למעלה מ-53 ק"מ לשעה, אבל סיימו דקה וארבעים שבע שניות אחרי המנצחת, הקבוצה הטובה בעולם במירוצים נגד השעון, בי.אמ.סי האמריקנית.

״התוצאה כשלעצמה אינה נחוצה בהתחשב בזמן המועט שאנחנו מקדישים לאימוני נגד שעון״, אמר המנהל הספורטיבי של הקבוצה צ׳ל קאלסטרום, ״אבל היא מוכיחה את מה שידענו מלכתחילה: מדובר במירוץ הקשה ביותר שאי פעם התמודדנו אתו. אבל זו דרך שאנחנו חייבים לעבור כדי לעלות מדרגה ואנחנו נעלה. אני מצפה שנהיה הרבה יותר תחרותיים בקטעים הבאים״.

הישראלי גיא שגיב בהופעת הבכורה של ישראלי בטור כה בכיר הצליח להחזיק בקצב התובעני, עד שנשר כ-5 ק"מ לסיום: ״אני לא עף על הרכיבה שלי היום, אבל האמת שהייתי בסדר אם כי בטוח לא מדהים. עשינו לא מעט טעויות טכניות היום וזה אולי מסביר את התוצאה הפחות טובה. אין קסמים בנגד שעון קבוצתי: אנחנו מקדישים לזה הרבה פחות מקבוצות אחרות וראו את זה היום״.

אבל הקבוצה חדורה באופטימיות שהימים הקרובים יביאו תוצאות מרשימות בהרבה: ״העובדה שאיבדנו זמן בדירוג הכללי תאפשר לנו להיות הרבה יוצר אגרסיבית, ללכת לבריחות ולנסות להתמודד על נצחונות בקטעים״ אמר קרלסטרום.

הדפס