160 ק"מ לשגיב בבריחה. קיטל רשם ניצחון

טירנו-אדריאטיקו, קטע שני: מאמץ גדול של הישראלי שנלכד לפני הסיום. ארבעה רוכבי סייקלינג אקדמי היו מעורבים בתאונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.03.18 - 17:39
תחילת כתבה

התרגשות רבה עברה היום (חמישי) על קבוצת סייקלינג אקדמי. הרוכב הישראלי גיא שגיב היה שותף לקבוצת בריחה של 160 ק"מ ונלכד רק בישורת האחרונה של הקטע השני בטירנו אדריאטיקו. מי שניצח את השלב הוא מרסל קיטל הגרמני, כשאלוף העולם פיטר סגאן סיים במקום השני ואילו ג'יאקומו ניצולו האיטלקי השלים את הפודיום.

שגיב, אלוף ישראל פעמיים בעבר, לחץ חזק על הגז מרגע ההזנקה בקמאיורה ולמעשה חבר לקבוצת בריחה קטנטנה של ארבעה רוכבים שהתגבשה. הקטע עצמו היה מישורי ובשלב מסויים היה ברור שהרכבות של הקבוצות הגדולות יבלעו את רוכב סייקלינג אקדמי. האירוע הגיע כאמור 12 ק"מ לסיום. 5 ק"מ לאחר מכן אירעה תאונה דרמטית שפיצלה את הפלוטון לשניים. באירוע נפצעו ארבעה רוכבי האקדמי: קריסטיאן סברגלי, כריס ניילנדס וגיום בויבין, אוגוסט יאנסן.


"היה לי חשוב לתת לי ולקבוצה זמן מסך", אמר שגיב. ״אבל אני לא גיבור ובעיני, לא עשיתי שום דבר יוצא דופן. זה עוד צעד קדימה עבורי בדרך הארוכה שלי ושל הקבוצה. זה עוד יום במירוצים. לטוב ולרע״ סיכם שגיב בן ה-23. אבל זה היה רחוק מלהיות עוד יום למרות ששופך וגאות הם חלק בלתי נפרד מהספורט הזה".

קיטל, שניצל מהתאונה, קיבל סיוע נהדר מחבריו לקבוצת קאטושה על מנת להגיע למטרים האחרונים במצב הטוב ביותר ואז הפעיל מבערים כל הדרך לניצחונו הראשון העונה, כשחצה את קו הסיום בפולוניקה (172 ק"מ) אחרי 4 שעות, 12 דקות ו-24 מאיות. אגב, הוא הפך לגרמני הראשון מאז טוני מרטין ב-2013 שזוכה בקטע בטירנו אדריאטיקו. פטריק בוין הניו זילנדי של BMC נטל את החולצה הכחולה של המוביל מבן קבוצתו דמיאנו קארוזו.

הדפס