צפו: ייטס כבש את הגראן סאסו, פרום התפרק

המוביל הגדיל את יתרונו. אלוף הטור וארו איבדו למעלה מדקה

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.18 - 18:18
תחילת כתבה

סיימון ייטס לא רק הגיע לג'ירו כדי להתהדר בחולצה הוורודה, אלא כדי לקחת אותה כל הדרך לרומא. הרוכב הבריטי שמוביל בדירוג הכללי כבש את פסגת הגראן סאסו כאשר הגיע אליה ראשון בקטע התשיעי היוקרתי, שהסתיים בעליה סופר מאתגרת באברוצו. ייטס הגדיל את הפער ב-GC על פני טיבו פינו ובן קבוצתו אסטבן צ'אבס שסיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה ויגיע במצב רוח נפלא ליום המנוחה השני.

הקטע הארוך מאורדינה ד'אריבו כלל 225 ק"מ ושלושה טיפוסים, שניים בקטגוריה ראשונה ב-40 הק"מ האחרונים (מקטגוריה 1). קבוצת בריחה בת 14 שחקנים יצאה בשלב מוקדם והשריד האחרון לה, פאוסטו מסאנדה מאנדרוני, נלכד כ-2 ק"מ לסיום. בשלב הזה, החל כל האקשן, ג'יוליו צ'יקונה מברדיאני ניסה לבצע התקפה שתפורר את הפלוטון וגם דומניקו פוצוביבו. 

שתי ההתקפות לא צלחו וב-200 המטרים האחרונים בשיפוע של למעלה מ-8 אחוזים, לייטס היו את הרגליים כדי לתת פיניש חזק ולחצות ראשון את קו הסיום בגראן סאסו.  ייטס שהגיע למקום השני באטנה בשבוע שעבר רשם את ניצחונו השני בקריירה בגראנד טור אחרי שכבר זכה לטעום מראשות הפודיום בוולטה אספניה ב-2016. טום דמולאן, האלוף אשתקד, סיים שמיני בפיגור של 12 שניות מהמנצח וירד למקום השלישי בדירוג הכללי.

שני המפסידים הגדולים של היום הם כריס פרום ופאביו ארו. הבריטי והאיטלקי התפרקו בעליה האחרונה כ-2.5 ק"מ לסיום. פרום סיים בפיגור של דקה ו-7 שניות אחרי ייטס ואילו ארו איבד 1:14 דקות. בצמרת הדירוג הכללי הם מפגרים כבר במעלה משתי דקות אחרי החולצה הוורודה וחלום הזכייה שלהם הולך ומתרחק בצעדי ענק. צ'אבס עלה למקום השני בדירוג הכללי מרחק 32 שניות מבן קבוצתו ייטס ואילו דמולאן שלישי - 38 שניות אחרי המוביל.

גיא שגיב סיים את אחד הימים המאתגרים בג'ירו בבטחה. הישראלי של סייקלינג אקדמי צלח את הטיפוס לגובה של למעלה מ-2,000 מטרים והגיע למקום ה-134 בפיגור של 25 דקות ו-58 שניות מהמנצח. בשורה התחתונה שגיב עמד בטיים קאט ויוכל להתאושש ביום המנוחה שיגיע מחר. בן הרמאנס, הרוכב המוביל של אקדמי, סיים במקום ה-36 בזמן של 2 דקות וחצי אחרי ייטס.
הדפס