צפו: מוחוריץ' ניצח בקטע ה-10, ייטס מוביל

הבריטי לקח 3 שניות בונוס. צ'אבס איבד למעלה מ-10 דקות

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.18 - 18:20
תחילת כתבה

היום הארוך ביותר בג'ירו ד'איטליה היה אחד האגרסיביים והאכזריים ביותר. בשורה התחתונה מטאיי מוחוריץ' הסלובני זכה בניצחון בסיום הקטע העשירי היום (שלישי) כשהגיע לקו הסיום בגאלדו טאדינו (244 ק"מ מפנה) לאחר יותר משש שעות של רכיבה. הרוכב של בחריין מרידה הקדים את ניקו דנץ הגרמני מ-AG2R בספרינט דרמטי, בעוד סם בנט סיים שלישי. סיימון ייטס ממשיך להוביל בצמרת הדירוג הכללי.

ייטס לא רק מוביל את הטבלה של החולצה הוורודה אחרי שהגיע יחד עם יתר הפייבוריטים לקו הסיום בזמן זהה (34 שניות אחרי מוחוריץ') אלא גם הגדיל אותו ב-3 שניות לאחר שהגיע לנקודת הספרינט ביניים ראשון. לצערו הרב, בן קבוצתו אסטבן צ'אבס, שלא הרגיש טוב במהלך הבוקר, סבל כבר בעליה הראשונה בקטגוריה 2 ואיבד למעלה מ-25 דקות.

טום דמולאן היה מעורב בתאונה כ-16 ק"מ לסיום, אבל הצליח לחזור בזמן יחד עם יתר המועמדים לניצחון. ההולנדי טיפס למקום השני בדירוג הכללי כשהוא מפגר ב-41 שניות אחרי ייטס. למקום השלישי עלה טיבו פינו הצרפתי עם מרחק של 46 שניות מלובש החולצה הוורודה, כאשר הרוכבים ממשיכים את הדרך לכיוון האלפים האיטלקים.

לגיא שגיב הנציג הישראלי שנותר בג'ירו היה יום לא פשוט בכלל. הוא נתקע עם קבוצת הגרופטו מאחור כבר בתחילת היום ונאלץ לרדוף אחרי הזמן. בסופו של דבר ויחד עם 26 רוכבים הוא סיים במקום ה-166 במרחק של יותר מ-30 דקות ושמר על הסיכוי להגיע לרומא ב-27 במאי.

הדפס