פראילה ניצח במנדה, תומאס עדיין מוביל

הספרדי יצא מקבוצת בריחה. רוגליץ' צימצם את הפער בצמרת. בארדה וקינטאנה איבדו זמן

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.18 - 19:20
תחילת כתבה

עומר פראליה הוא המנצח של הקטע ה-14 בטור דה פראנס. הרוכב הספרדי שיצא מקבוצת בריחה ענקית (מסיינט פול טרואה שאטו למנדה, 188 ק"מ) תיזמן נכון את ההתקפה שלו וכבש את העליה במנדה (קטגוריה 3) כדי לזכות בניצחון הבכורה שלו אי פעם בטור דה פראנס. גיירנט תומאס שמר על החולצה הצהובה.

יספר סטויבן, שבילה זמן רב בהתקפת קבוצת הבריחה (שמנתה כ-32 רוכבים בתחילת השלב), אבל הלך ונחלש לקראת הקילומטר האחרון של העליה על הקרואה נובה (3 ק"מ, 10.2 אחוז שיפוע). מי שניצל זאת היה פראילה שעקף את סטויבן והגיע ראשון לקו הסיום. ז'וליאן אלאפיליפ, מלך ההרים, הגיע למקום השני, ואילו סטויבן נאלץ להסתפק במקום השלישי.

הקרב השני של היום הגיע מקבוצת הפייבוריטים. שם פרימוז' רוגליץ' היה בעל הרגליים הטריות ביותר והגיע לקו הסיום 18 דקות ושניה אחת אחרי המנצח. שמונה שניות לאחר מכן הגיעו שלושת הרוכבים המובילים במרוץ: גיירנט תומאס, כריס פרום וטום דמולאן. קינטאנה איבד 10 שניות נוספות ואילו רומאן בארדה 14. בעקבות ההתקפה של רוגליץ' הוא נותר במקום הרביעי, בפיגור של 2:38 דקות מתומאס.

מחר יתקיים יותר הררי עם שלוש עליות מדורגות, האחרונה שבהן תהיה על פיק דה נור בקטגוריה 1 (12 ק"מ, 6.3% שיפוע) ולאחר מכן יגלשו הרוכבים במורד עד קראסקון. בסה"כ הקטע שיחל במילו כולל 181.5 ק"מ. יום נוסף שבו חבר מקבוצת בריחה ינסה לזכות בתהילה.

הדפס