דמולאן וייטס ישתתפו בג'ירו, פרום רק בטור

ניבאלי יזנק לשני הגראנד טורים. תמונת הפייבוריטים מתבהרת

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.18 - 15:59
תחילת כתבה

פחות מחמישה חודשים לפני הג'ירו ד'איטליה, תמונת המשתתפים הולכת ומתבהרת. טום דמולאן, אלוף 2017, וסיימון ייטס, אלוף הוואלטה, הודיעו על השתתפותם במרוץ הוורוד.

דמולאן, שזכה לפני שנתיים בתחרות וסיים שני בעונה החולפת, אמור להיות הפייבוריט הגדול להחזיר לעצמו את התואר השנה, בהיעדרו של כריס פרום שינסה להתרכז בטור דה פראנס. ייטס מסומן כמי שיכול להתמודד איתו על החולצה הוורודה, שכן הוא הוביל את המירוץ האחרון עד יומיים לפני הפינאלה ברומא.

"אני מצפה מאוד לג'ירו השנה", סיפר ייטס שהוביל את התחרות שהוזנקה מישראל למשך 13 ימים עד לנפילתו המנטלית בהרים הגבוהים, "זה מרוץ שהיו לי בו רגעים יפים ושהשאיר אותי בנוסף עם טעם מריר בפה. אז אני רוצה לחזור ולהשלים את העבודה השנה".

וינצ'נזו ניבאלי, זוכה הטור של 2014 והג'ירו ב-2013 ו-2016, מתכונן לעונה מאוד מפרכת שתכלול ככול הנראה את שני הגראנד טורים הגדולים של השנה. עוד שמות בולטים שיקחו חלק בג'ירו האיטלקי ב-2019: מיקל לאנדה (מוביסטאר), מיגל אנחל לופס (אסטנה) ואילנור זקארין (קאטושה).

הג'ירו יוזנק ב-11 במאי מבולוניה בקטע נגד השעון (8 ק"מ), שמסתיים עם עלייה בסיום. אחרי שלושה שבועות קשים שיכללו את הרי האלפים והדולומיטים, הרוכבים יגיעו לוורונה ב-2 ביוני, שם יוכרז המנצח.

הדפס