בילבאו זכה בקטע השביעי, קונטי עדיין מוביל

ניצחון ראשון לספרד בג'ירו. גאביריה פרש. פלאסה שוב היה בבריחה

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.19 - 19:08
יום מוצלח לבילבאו
יום מוצלח לבילבאו
תחילת כתבה

עוד יום מוצלח לבריחה בג'ירו ד'איטליה. פלו בילבאו הוא המנצח הספרדי הראשון במהדורה ה-102 של המירוץ האיטלקי כאשר תקף מקבוצת הבריחה וזכה בקטע השביעי בל'אקילה (185 ק"מ מ-ווסטו). בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי, כאשר ואלריו קונטי שמר על החולצה הוורודה.

הרוכב הספרדי של אסטנה תקף את שארית הבריחה כ-1.5 ק"מ לסיום השלב (שהסתיים בעליה לא מדורגת) והגיע כאמור במקום הראשון כשעצר את השעונים על 4 שעות, 6 דקות ו-27 מאיות. למקום השני הגיע טוני גלופאן מ-AG2R והשלישי שבחבורה היה דוידה פורמולו מבורה-הנסגרו. שני הרוכבים סיימו בהפרש של חמש שניות אחרי בילבאו.

קונטי כאמור הגיע יחד עם הפלוטון בעיכוב של דקה ו-7 שניות יחד עם הפייבוריטים לזכיה במירוץ. האיטלקי מוביל את הדירוג הכללי בפער של דקה ו-32 שניות מחוסה רוחאס הספרדי, שסיים במקום השישי היום. ג'יובאני קרבוני ירד למקום השלישי (1:41). בילבאו טיפס למקום ה-11, כשהוא מפגר בזמן של 5:23 דקות אחרי קונטי. מאחר שעדיין לא הגענו להרים, הדירוג הזה צפוי להשתנות.

רובן פלאסה, רוכב סייקלינג אקדמי שסיים במקום הרביעי אתמול, היה חלק מקבוצת הבריחה הגדולה שהתבססה כ-80 ק"מ לסיום השלב. לצערו של הספרדי הוותיק הוא נשאר בקילומטרים האחרונים. הספרינטר פרננדו גאביריה נאלץ לפרוש בתחילת השלב בשל כאבים בברך.

השלב השמיני של הג'ירו יחל בטורונטו לידו ויסתיים מחר בפזארו. הקטע יכלול שלושה טיפוסים קלים מדורגים, כאשר הפינלאה של השלב יכלול ירידה לעיר פזארו. שלושת הקילומטרים האחרונים יהיו מישוריים וייתכן ונראה שוב את הספרינטרים בפעולה אחרי יומיים רצופים של בריחה גדולה.

הדפס