ניב: "מרגיש מצויין. רוצים להשיג ניצחון"

רוכב אקדמי למגרש פתוח: "נהיה אגרסיביים בימי הבריחות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.19 - 17:12
תחילת כתבה

אחרי תשעה ימי רכיבה לא פשוטים, תחת גשם שוטף, לא מעט פאניקה ותאונות בפלוטון, הרוכבים הגיעו ליום המנוחה הראשון של הג'ירו ד'איטליה. ביניהם, גם גיא ניב, שעד כה חווה מרוץ מצוין, נקי מטעויות ותאונות, כשהוא מדורג במקום ה-118 הכללי ומשמש כפועל בסייקלינג אקדמי, שהציבה כבר שלושה רוכבים שלה בטופ 10 במהלך הימים הראשונים.

בראיון למגרש הפתוח אמר היום (שני) ניב: "חשבתי שאגיע ליום המנוחה כשאני זקוק ליותר מנוחה, אבל אני מרגיש מעולה. השבוע הראשון פחות או יותר מאחורינו והפנים לקטעים ההרריים. זה מרגיש שהג'ירו והוורלד טור זו רמה אחרת. אין רמה או במה טובה מזאת. הטור דה פראנס יותר יוקרתי, אבל זה עדיין ג'ירו".

"יש לחץ שמורגש בפלוטון, חווינו לא מעט נפילות גדולות של רוכבים אחרים. אנחנו מרוצים ממה שעשינו עד כה. עד עכשיו אני מרגיש שאני בשליטה ובעניינים. אבל תמיד צריך להיות ערני ולהיות מוכן לכל תרחיש. ראינו מה קרה לטום דמולאן שנאלץ לפרוש בגלל תאונה קשה".

על המטרות הבאות סיפר ניב: "אנחנו מחפשים ניצחון בשלב אחד. נהיה מאוד אגרסיביים בימים שמתאימים לבריחות. הדרך לשים מישהו בבריחה זו מלחמה בפני עצמה. אנחנו מאמינים שנמשיך לשלוח בורחים ואנחנו מאמינים שגם צ'ימולאי ימשיך להיאבק על ניצחון בקטע מישורי, כמו קטע 18. בימים של עליות ננסה לשים רוכבים בבריחות".

ניב: "אני לא יכול לומר שאני אחד משני המטפסים הכי טובים בקבוצה. רובן פלאסה עשה המון דברים גדולים בקריירה. בוא נאמר, שכריס ניילנדס ופלאסה הם הג'וקרים שלנו לעליות. זה בכל זאת הגראנד טור הראשון שאני מנסה להשלים".

הדפס