אלאפיליפ: לא חולם על זכיה בטור דה פראנס

המוביל דרוך. תומאס: יש יותר מדרך אחת לנצח במירוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 18:15
תחילת כתבה

אחרי שאיבד גובה בקטע ה-15, ז'וליאן אלאפיליפ ו-157 הרוכבים האחרים זכו היום (שני) ליום המנוחה האחרון לקראת הישורת האחרונה. הצרפתי מוביל את הדירוג הכללי באופן מפתיע כשהוא מחזיק את החולצה הצהובה ביתרון של 1:35 דקות על פני גיירנט תומאס. בסך הכל 39 שניות מפרידות בין הבריטי לעמנואל בוכמן המדורג שישי בדירוג הכללי והכל כאמור עדיין פתוח.

אלאפיליפ אמר: "זה כבוד גדול ללבוש את החולצה הצהובה בטור. במהלך המירוץ שינינו את התכנית שלנו והחלטנו לנסות להגן על ההובלה. אני נותן הכל בכל יום נתון ולא אוכל להכנס לבריחות. אני מתנהג כמו המוביל של הטור. ככל שמתקרבים לפאריז התחושה שונה ויותר מיוחדת. אני ריאליסטי ויודע שנשארו רק שלבים מאוד קשים לפנינו. אני לא רוצה לחלום, אבל אני בטוח שאעשה את הטוב ביותר עד לסיום".

על הפער שפתח בפסגה, אמר הרוכב של דקוניק-קוויקסטפ: "דקה וחצי יתרון זה הרבה, אבל באותה נשימה גם כלום בהתחשב בשלבים שעוד נותרו באלפים. אפשר לאבד זמן רב בעליות של 15-20 אחוזים שיפוע. השלב הלפני האחרון בטואל תורן (קטע 20) הוא קשה במיוחד וצריך להתכונן אליו".

המדורג שני גיירנט תומאס סירב לחשוף את הקלפים של קבוצתו אינואס, אבל רמז כי ייתכן שהקבוצה תשתמש גם באגאן ברנאל כמוביל בעליות המכריעות: "יש יותר מדרך אחת לנצח את הטור. אנחנו עדיין בעמדה סופר חזקה. לכל רוכב יש עליות ומורדות, החוכמה היא איך אתה מתמודד עם זה. אני בטוח בעצמי וכולנו כאן במצב מצויין ומצפים כבר לעליות של האלפים".