יואן ניצח בנים, אלאפיליפ עדיין בצהוב

צפו: האוסטרלי זכה בקטע שני השנה. פוגלסנג התרסק ופרש

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.19 - 18:39

תגיות: קאלב יואן

תחילת כתבה

השבוע השלישי של אחד הטורים הצמודים בשנים האחרונות יצא היום (שלישי) לדרך, כאשר קאלב יואן האוסטרלי זכה בשלב ה-16 בנים והקדים בספרינט פיניש אדיר את יריביו המושבעים אליה ויויאני האיטלקי ודילאן חרוננוואגן ההולנדי. ז'וליאן אלאפיליפ שמר על ההובלה יום נוסף בדרך לשלבים המכריעים באלפים.

2.5 ק"מ לסיום השלב, הרכבת של הפלוטון תפסה את הרוכבים האחרונים מהבריחה והחל השלב על הניצחון בספרינט. ויויאני היה זה שיצא ראשון מבין המאיצים הבכירים, אבל יואן, שניצח בקטע ה-11 בטולוז, שוב היה הספרינטר המהיר ביותר והנפיק מהירות שיא של 67 קמ"ש בדרך לניצחונו השני בטור השנה אחרי 3 שעות, 57 דקות ו-8 שניות של רכיבה. פטר סגאן סיים רביעי וממשיך להחזיק בחולצה הירוקה, בעוד ניקולו בוניפאציו הסתפק במקום החמישי.

האירוע הדרמטי הראשון בשלב הגיע כ-27 ק"מ לסיום כאשר תאונה גדולה אירעה בפלוטון. יאקוב פוגלסנג, שדורג במקום התשיעי ערב המירוץ (5:27 דקות מהמוביל), נפצע בצורה לא פשוטה עם חשש לשבר בעצם הבריח. מנצח הדופינה ואחד הפייבוריטים לחולצה הצהובה בתחילת החודש נלקח לבית החולים וסיים את הטור באכזבה עצומה. גיירנט תומאס היה מעורב גם כן בתאונה בתחילת השלב ונפצע במרפק, אבל התאושש וחזר לרכב כרגיל.

בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי, כאשר אלאפיליפ שמר על החולצה הצהובה בפער של 1:35 דקות מתומאס המדורג שני. סטיבן קרויסוויק שלישי עם 1:47 דקות פיגור, ואילו טיבו פינו (1:50 דקות) ואגאן ברנאל (2:02) סוגרים את הטופ 5. עמנואל בוכמן, התקווה הגרמנית, עדיין חזק בתמונת ה-GC כשהוא במקום השישי (2:14). ריגוברטו אוראן (5:33) עלה למקום התשיעי בעקבות ההתרסקות של פוגלסנג וריצ'י פורט (6:30) נכנס לעשירייה הראשונה.

השלב ה-17 יצא מחר לדרך מפונט דו גארד ויסתיים אחרי 200 ק"מ של דיווש בעיירה גאפ, למרגלות האלפים. מדובר על שלב שמתחיל במישור וכולל שתי עליות מקטגוריה 4 ו-3. הטיפוס המכריע יהיה על הקול דה לה סנטינל (5.2 ק"מ בשיפוע ממוצע של 5.4 אחוזים) ויופיע 8.2 ק"מ לסיום השלב, שעשוי ללכת למנצח מקבוצת בריחה או רוכב שהוא פאנצ'ר כגון פיטר סאגן או מייקל מאתיוס. לא צפויים שינויים בצמרת הדירוג הכללי.