שפירא סיימה מקום 13 באליפות העולם בנג"ש

הישג נהדר לישראלית ביורקשייר: "מרגישה שאני משתפרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.19 - 23:32
תחילת כתבה

הישג נהדר לענף האופניים הישראלי. עומר שפירא הגיעה היום (שלישי) למקום ה-13 באליפות העולם ברכיבה אישית נגד השעון ביורקשייר. הנציגה הנוספת של ישראל, רותם גפינוביץ', סיימה במקום ה-37.

הישראלית בת ה-24 עצרה את השעון על 46 דקות ו-40 שניות על המסלול בהארוגייט (30.3 ק"מ) במהירות ממוצעת של כמעט 39 קמ"ש. היא סיימה בפיגור של 4:29 דקות מהמנצחת האמריקאית קלו דיגרט אוואן שזכתה במדלית הזהב. אנה ואן דר ברגן ההולנדית סיימה שניה ואנמיק ואן פלויטן הולנדית נוספת סיימה שלישית.

"אני ממש שמחה מהביצוע שלי", אמרה שפירא לערוץ הספורט, "לא עשיתי הכנה טובה בגלל אילוצי לו"ז וכדומה. רכיבה נגד השעון זו דיסיפלינה שתמיד אהבתי, כי זה מקום שבו אתה יכול לחפור עמוק ולבדוק את עצמך הכי טוב. באתי עם הראש במקום הנכון ואני שמחה עם המקום שלי כי התחרתי עם הטובות ביותר. מרגישה שאני משתפרת".

שפירא, שהיא חברתו של גיא שגיב רוכב סייקלינג אקדמי, עשתה השנה יחד עם גפינוביץ' קפיצת מדרגה. השתיים נחשבות לחלוצות בעולם אופני הנשים בישראל אחרי שחתמו על חוזה מקצועני בקבוצת קניון האמריקאית. שפירא השיגה במהלך 2019 שלושה פודיומים בתחרויות שונות בעולם ומקווה לייצג את ישראל בטוקיו 2020.

הדפס