"שחטאר דונייצק החתימה את מסי הישראלי"

האוקראינים לומדים על סולומון: "הוא מוכשר, אך חלש פיזית"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.19 - 18:11
תחילת כתבה

אמנם החתימה של מנור סולומון בשחטאר דונייצק הסתמנה כמו עניין של זמן ב-48 השעות האחרונות, אבל היא בכל זאת תפסה את האוהדים האוקראינים בהפתעה ומאז ההכרזה על צירופו של היהלום הישראלי רבים מהם תהו ברשתות החברתיות מי זה הכישרון הצעיר והאלמוני מישראל שכולם מדברים עליו?

 "שחטאר החתימה את 'מסי הישראלי'", כתבו בפורום האוהדים הרשמי של שחטאר. "במקום להחתים עוד יהלום לטיני מדרום אמריקה, הלכו על כיוון אחר ומפתיע. סולומון הוא לא רק אחד השחקנים הכי צעירים והכי מוכשרים בנבחרת ישראל, אלא גם מהמבטיחים לגילו ביבשת אירופה כולה".

בכתבה באוקראינה שסקרה את קורות חייו של סולומון עד כה צויין כי ערך לפני כארבעה חודשים את הופעת הבכורה במדי הנבחרת הבוגרת כמחליף נגד אלבניה, אבל "לא הצליח להשפיע על המשחק". אוהד אחר שיבח את העסקה: "הכלילו אותו בכתבה של אופ"א כאחד מ-50 הכשרונות הצעירים הכי מבטיחים באירופה. אם בגיל כזה הוא נמכר בשישה מיליון יורו, כנראה שיש בו משהו".

"למרות שהוא נחשב לנמוך מאוד (1.65 מטרים בלבד), לסולומון יש נגיעה נפלאה בכדור", נכתב בנוסף. "טכניקה ויציאה מהירה מהמקום אלו המפתחות שלו להצלחה בשחטאר דונייצק. הוא אמנם ימני, אבל רגל שמאל שלו לא משמשת אותו רק לעלייה במדרגות".

מצד שני, באוקראינה גם מזהירים: "הוא לא חסון, די שברירי וקשה לו לבוא לידי ביטוי במשחק מבחינה פיזית. בקליפים אמנם לא רואים את זה, אבל הוא מפסיד בהרבה קרבות על כדור. לפני החורף המאמן פאולו פונסקה חיפש להחתים שחקן התקפה עם רגל שמאל כי מאז שברנרד עזב לאברטון אנחנו חסרים בעמדה הזו, מעניין האם סולומון יתאים למשבצת".

הדפס