זהב בלונדון לנהג הפורמולה 1 שאיבד רגליו

אלכס זנארדי כמעט מת בתאונה ב-2001, שרד וניצח במרוץ נגד השעון באופני-יד במשחקים הפראלימפיים

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.12 - 19:30
זנארדי חוגג. כח הרצון (gettyimages)
זנארדי חוגג. כח הרצון (gettyimages)
תחילת כתבה

יש אנשים שפשוט בנויים להתחרות, לא משנה מה. כזה הוא סיפורו של אלכס זנארדי, שלקח היום (רביעי) את מדליית הזהב הפראלימפית במירוץ נגד השעון באופני-יד. האיטלקי שיחגוג באוקטובר 46, הוא נהג פורמולה 1 לשעבר שאיבד את שתי רגליו בתאונה קשה, אבל התעקש להמשיך לעסוק בספורט תחרותי.

זנארדי לקח את הזהב עם זמן של 12:11.13 דקות מסביב למסלול באורך 16 קילומטרים בלונדון, והקדים את הרוכב שבמקום השני ב-13 שניות. בכך הוא השלים מסע אותו החל ב-2007, כאשר סיים רביעי במרתון ניו יורק 4 שבועות בלבד לאחר שהחל להתאמן באופני-יד. מאז הוא סימן את המשחקים הפראלימפיים השנה כיעד אותו השיג בהצלחה מרובה.

זנארדי האיטלקי היה נהג פורמולה 1 של קבוצות ג'ורדן ולוטוס במהלך שנות ה-90, לפני שעבר לסבב האינדיקאר האמריקני. בארה"ב הוא זכה בשתי אליפויות, ב-1997 וב-1998, אבל הסרט הטוב הפך לסיום כעבור שנתיים. במהלך מירוץ ב-2001, הוא התנגש ברכב אחר בצורה עוצמתית, מה שגרם לרכבו להתפרק לחלוטין.

שתי הרגליים שלו נקטעו והוא איבד קרוב ל-3/4 מהדם בגופו, אך בעזרת סיוע מהיר של הרופאים שרד באורח מדהים. זנארדי חזר להתחרות במירוצי מכוניות סגורות בעזרת רגליים פרוסטטיות כבר אחרי שנתיים ואף הצליח בצורה לא רעה, אבל מצא ריגוש חדש בדמות אופני היד.

הדפס