סופית: גמר הגביע ייערך בקאמפ נואו של בארסה

ברצלונה הרוויחה ביתיות, בילבאו תיהנה מהכנסה מוגדלת ובמדריד נרגעו

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.15 - 20:43
תחילת כתבה

יש שיקראו לזה החלטה לא ספורטיבית, אבל גם הכסף משחק תפקיד. לאחר ויכוחים, ריבים ולא מעט שמועות, הוחלט שגמר גביע המלך ייערך בקאמפ נואו של ברצלונה, זאת למרות שבארסה היא אחת המתמודדות.

לאחר שברצלונה ובילבאו סרבו להסכים על איצטדיון אחר מאשר הברנבאו של ריאל מדריד, שלא הסכימה לאפשר להן לשחק שם, הנהלת ההתאחדות הספרדית לכדורגל קבעה כי הגמר ישוחק בביתה של בארסה.

השיקול של ברצלונה, שביקשה לשחק באיצטדיונה הביתי, ברור לחלוטין. העניין הוא שההכנסות מגמר הגביע מחולקות בין שתי העולות וכך תוכל אתלטיק בילבאו ליהנות מקופה נאה בעקבות העובדה שהמשחק ייערך ב-30 במאי באיצטדיון המכיל כ-98 אלף מקומות.

לאחר שריאל מדריד סרבה לאפשר את קיום הגמר בברנבאו, סרבו שתי הקבוצות להסכים על עריכת המפגש בסביליה או ולנסיה. הקלדרון של אתלטיקו מדריד נותר מחוץ לתמונה בשל הופעה הנערכת שם באותה תקופה ולכן ברצלונה ובילבאו ביקשו כל אחת לארח במגרשה הביתי.

בהצבעה שנערכה בסיום הדיון המכריע בנושא קיבל הקאמפ נואו 26 קולות, בעוד שסן מאמס של בילבאו קטף 18 קולות. האפשרות לערוך את המשחקים במסטאייה (ולנסיה) או בניטו ויאמארין (סביליה) נפלה כבר בסיבוב ההצבעה הראשון. בנוסף, הוחלט ששחקני ברצלונה ישתמשו באופן חד פעמי בחדר ההלבשה השמור לקבוצה האורחת.

זהו גמר הגביע השלישי בתוך 7 שנים בין ברצלונה לאתלטיק בילבאו, כאשר משחק הליגה האחרון ביניהן בקאמפ נואו הסתיים ב-0:2 לטובת המארחת מצמד של ניימאר. גמר הגביע האחרון בקאמפ נואו הסתיים בניצחון של סביליה 0:2 על אתלטיקו.