הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרבחאל נפצע בדרבי ויעדר כשלושה שבועות

התקשורת בספרד ביקרה את בניטס אחרי ה-1:1 של ריאל נגד אתלטיקו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.15 - 17:15
קרבחאל נפגע (getty)
קרבחאל נפגע (getty)

פארסת דויד דה חאה מתבררת כדבר הטוב ביותר שקרה לריאל מדריד העונה. למה? כי קיילור נבאס, השוער הקוסטה-ריקני שהיא אמור לעבור למנצ'סטר יונייטד, ממשיך להעניק לבלאנקוס נקודות. אמש (ראשון), הוא עצר פנדל של אנטואן גריזמן בדרבי החם מול אתלטיקו מדריד, שנגמר ב-1:1 בוויסנטה קלדרון.

"הדרבי של קיילור", זעקה הכותרת של ה'מארקה'. מדובר בפנדל השני שהשוער עוצר השנה, אבל מה שמדהימה עוד יותר היא הסטטיסטיקה שלו מאז שהגיע לליגה הספרדית. בעיתון המדרידאי בדקו ומצאו שמתוך 13 הבעיטות שנבעטו מול נאבאס מהנקודה הלבנה, רק 6 נכנסו לרשת.

"אני תמיד לומד את בעיטות הפנדלים, מתאמן על זה, ואלוהים עזר לי לקחת את ההחלטה הנכונה ולעצור את הבעיטה", הסביר נאבאס בסיום, "רצינו לנצח והיינו קרובים לזה, אבל בסופו של דבר ניקח את הנקודה הקטנה ונמשיך הלאה. במשחקים שכאלה משלמים על טעויות".

עוד שחקן שסיפק הופעה טובה ובישל את השער לזכות הבלאנקוס הוא דני קרבחאל. עם זאת, ריאל יצאה עם בשורות פחות מעודדות לגביו: המגן נקע את קרסולו ויעדר כשלושה שבועות. הספרדי גם נופה מסגל נבחרתו לקראת שני המשחקים האחרונים במוקדמות יורו 2016. כעת, סגנית האלופה עומדת בבעיה בצד ימין של הקו האחורי, מכיוון שדנילו טרם החלים מפציעה משלו.

בתוך כך, בעיתונים בספרד חתכו את רפא בניטס על הגישה שלו. "זו ריאל מדריד הכי הגנתית שהייתה... חושבת איך לא לאבד את הכדור במקום לתקוף", כתבו ב'מונדו דפורטיבו', המזוהה עם ברצלונה. בעיתון 'לה ונגווארדיה' הגו את המושג "קמצנות כדורגלנית" כדי לתאר את ריאל. ב'אל פאיס' תקפו את שתי הקבוצות: "מעט ריאל ומעט אתלטיקו. גרסה חסרת חן של ריאל עם המאמן סהרורי, לא הספיקה להפיל את אתלטיקו המטושטשת שסימאונה מנסה לשנות".

גם מחוץ לגבולות ספרד הגיעו ביקורות. "המנטליות ההגנתית של בניטס כמעט עלתה לריאל במשחק הזה", נכתב ב'דיילי מייל' הבריטי. "ריאל מיעטה להשתמש בעוצמות שלה וזה השאיר את אתלטיקו בחיים" טענו ב'אולה' מארגנטינה, שם גם החמיאו ל"לב" של שחקני הקולצ'ונרוס.

גם לכרים בנזמה הייתה ביקורת מרומזת על בניטס לאחר שהוחלף במחצית השנייה. "אתם צריכים לשאול את המאמן למה הוחלפתי. הוא הוציא אותי כדי לשחק על התוצאה, בשביל הגנה", אמר החלוץ הצרפתי. כשהעירו לו כי בכל פעם שהשופט הרביעי מניף את השלט האלקטרוני, הספרה 9 שלו מופיעה, הוא ענה: "זה נכון, תשאלו את בניטס".

לאור כל הביקורות הללו, מה אמר בניטס עצמו? "במחצית הראשונה היינו דומיננטיים ושלטנו במשחק, ידענו מה צריך לעשות. במחצית השנייה הם עלו יותר אינטנסיביים, היו לנו 8 יציאות למתפרצת אבל לא היינו מדוייקים במסירה האחרונה או הלפני אחרונה", אמר המאמן הוותיק, "היה חסר לנו השער השני במחצית הראשונה. אנחנו מרוצים מהרבה דברים שעשינו עד ההפסקה".

למרות שהוא זה שנהנה משער שוויון מאוחר, דייגו סימאונה הרגיש פספוס בסיום. "במחצית הראשונה, מלבד 10-12 הדקות הראשונות, היו לקבוצה שני מצבים גדולים, זה של קוריאה והפנדל", אמר מאמן אתלטיקו, "הם השיגו את השער, הם הרגישו בנוחות במשחק, אבל אנחנו ניסינו לשנות זאת. במחצית השנייה התחושות היו יותר טובות. היה מצב לטורס, אח"כ שער השוויון ובסוף ההצלה הגדולה של קיילור. ההרגשה היא ששמטנו שתי נקודות, היינו קרובים לנצח, היו לנו יותר מצבים מהם".