"הדור הנוכחי של ברצלונה הוא יוצא דופן"

ברתמואו חגג עלייה חמישית לגמר. קוטיניו: "חיכיתי לשער"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.02.18 - 07:05
תחילת כתבה

הכל מתחבר: שער בכורה לפליפה קוטיניו, בכורה ליירי מינה וגמר 40 בתולדותיה. ברצלונה עשתה אמש (חמישי) צעד נוסף אל עבר עוד תואר שהשלימה ניצחון כפול על ולנסיה בשלב חצי הגמר. הקטאלונים הגיעו למסטאייה עם יתרון 0:1 מהמשחק הראשון והשלימו את המשימה עם 0:2 שהעניק את הכרטיס למפגש מול סביליה בקרב על התואר במטרופוליטנו ב-21 באפריל. הקטאלונים, ששברו את השיא הספרדי ועלו לגמר חמישי ברציפות וה-40 בסה"כ, יחפשו זכייה רביעית ברצף בשחזור העימות מ-2016 מול האנדלוסים.

מעבר לשחקן הרכש היקר שנכנס לעניינים, ג'רארד פיקה התאושש מהפציעה ופתח בהרכב, הקבוצה שוב שמרה על שער נקי ואפילו יירי מינה ערך הופעת בכורה. גם לואיס סוארס, שהיה מצוין עם שני בישולים (השני לאיבן ראקיטיץ'), וג'ורדי אלבה שהיו בסכנת השעיה מהגמר, לא קיבלו צהוב ויעמדו לראשותו של ואלוורדה בהמשך.

נשיא ברצלונה, ג'וזפ מריה ברתמואו, חגג את ההעפלה החמישית ברציפות של ברצלונה למעמד הגמר באמצעות ציוץ בטוויטר: "שמחם לחגוג עלייה חמישית ברצף, זה הישג חסר תקדים שהושג על ידי דור יוצא דופן של כדורגלנים. קדימה, בארסה".

"חיכיתי לשער הזה מאוד, אני מאוד שמח שהצלחתי לכבוש ושעלינו לגמר", קוטיניו תיאר את התחושות בסיום, "להגיע לגמר זה רגע מיוחד, אבל יש לנו עוד הרבה אתגרים לקראת ההמשך. שמח שסוף סוף כבשתי שער ראשון ולא יכול לחכות כבר למשחקים הבאים".

כהרגלו, ארנסטו ואלוורדה היה שם בשביל להוריד את שחקניו לקרקע: "אני מתרגש להעפיל לגמר, שמרנו על המומנטום ואני שמח שעמדנו במשימה". בהמשך המאמן התייחס לכשירותו של ג'רארד פיקה, שהתאושש מהפציעה ופתח בהרכב: "הוא הרגיש טוב לאורך המשחק, אבל רק בסוף הוא חש כאב ולא רצינו לסכן אותו ולכן הוא גם הוחלף".

הדפס