עידן עופר השלים רכישת 32% ממניות אתלטיקו

איש העסקים הישראלי יהפוך לשני הכי חזק אצל הקולצ'ונרוס

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.18 - 11:06
מתרחב באתלטיקו מדריד. עופר
מתרחב באתלטיקו מדריד. עופר
תחילת כתבה

המניות הישראליות באתלטיקו מדריד מתרחבות. איש העסקים עידן עופר הגדיל את אחזקותיו במועדון של הקולצ'ונרוס ויחזיק בלא פחות מ-32 אחוזים מהמניות של הקבוצה.

כזכור, רק בחודש נובמבר האחרון עופר רכש 15 אחוזים ראשונים ממניות אתלטיקו מדריד, כפי שהמועדון עצמו הכריז בהודעה רשמית. למעשה, החל מ-2015 הספונסר הראשי של אתלטיקו הוא החברה הישראלית Plus500. חוזה החסות בין החברה שחודש בתחילת 2017 מוערך ב-10 עד 15 מיליון יורו שמשלמים הישראלים לקולצ'ונרוס מדי שנה.

כעת, עופר החליט לרכוש 18 אחוזים נוספים מהמניות של השותף הסיני בחברת "וונדה", ששמה גם משמש כשם האיצטדיון החדש של הקבוצה. בכך, עידן עופר הפך לאיש השני הכי חזק במועדון כולו ובעל המניות השני בגודלו אחרי מיגל אנחל חיל מארין, בנו של הבעלים המיתולוגי חסוס חיל, שעדיין מחזיק ב-52 אחוזים מהמניות.

רק כדי לסבר את האוזן - השווי הכולל של אתלטיקו מדריד נאמד במעל 700 מיליון דולר. עוד כשהצטרף למועדון, באתלטיקו מדריד פירגנו לאיש העסקים הישראלי עופר ושיבחו אותו: "הכניסה של עידן עופר להנהלת המועדון תחזק את הקבוצה מבחינה פיננסית ותסייע לנו להמשיך להתמודד ברמה הגבוהה ביותר ולהפוך את המועדון למותג מוכר ברחבי תבל".

הדפס