בספרד דורשים: שנתיים מאסר לגאבי ולהררה

30 שחקנים חשודים בהטיית משחקים בספרד, כולל קשר מנצ'סטר יונייטד וקפטן אתלטיקו מדריד

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.18 - 12:26
פרשה סוערת בספרד. גאבי (getty)
פרשה סוערת בספרד. גאבי (getty)
תחילת כתבה

בית הדין הספרדי דורש שנתיים מאסר והרחקה מכדורגל לשש שנים לקבוצה של 30 ויותר שחקנים מקומיים שחשודים בהטיית משחקים, ביניהם קשרה של מנצ'סטר יונייטד, אנדר הררה, וקפטן אתלטיקו מדריד, גאבי.

חוץ מאנדר הררה וגאבי, ברשימת השחקנים המדוברים ניתן למצוא שמות מוכרים מאוד כמו ויסנטה איבורה מלסטר סיטי, הקפטן של ריבר פלייט הארגנטינאית, לאונרדו פונסיו, ומאמן נבחרת מקסיקו בעבר, חאבייר אגירה.

המשחק המדובר ביותר בפרשה הוא המפגש בין לבאנטה לריאל סראגוסה במחזור הנעילה של עונת 2010/11. על פי החשד, אנשי ריאל סראגוסה, במדיה שיחקו אז בין היתר גאבי, אנדר הררה ופונסיו, שילמו לא פחות מ-965 אלף יורו לשחקנים של לבאנטה כדי שיפסידו במשחק בכוונה. סראגוסה, שאגירה אז היה המאמן שלה, אכן ניצחה 1:2 באותו מפגש שנערך במחזור הנעילה של עונת 2010/11 ולמעשה הניצחון ההוא מנע את הירידה של הקבוצה לליגת המשנה.

כזכור וכפי שכבר למדנו מפרשת ליונל מסי והעלמת המס, עונש מאסר של עד שנתיים בספרד מומר בדרך כלל בקנס כספי או בעונשים אחרים קלים יותר. צריך להבהיר שהשחקנים המדוברים מואשמים על משחקים ספציפיים במסגרת הליגה הספרדית, אבל גם העובדה שחלקם כבר עזבו את ספרד ומשחקים במדינות אחרות, לא תמנע את הרשעתם והענשתם.

הדפס