רשמית: ז'ואאו פליקס חתם לחמש שנים במדי אתלטיקו

הקולצ'ונרוס הפעילו את סעיף השחרור על הכשרון הפורטוגלי בן ה-19 ושילמו 126 מיליון יורו לבנפיקה. החלוץ ינסה להכנס לנעליים הגדולות של גריזמן. גם הררה ופליפה הצטרפו

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.19 - 21:03
תחילת כתבה

שיא מועדון. ז'ואאו פליקס חתם הערב (רביעי) באופן רשמי באתלטיקו מדריד. הקולצ'ונרוס שילמו 126 מיליון יורו על הכישרון הפורטוגלי לבנפיקה, הסכום מהווה את סעיף השחרור שלו. פליקס מצטרף לשני שחקנים נוספים שחתמו מוקדם יותר במועדון: הקשר הקטור הררה והבלם פליפה מפורטו.

כבר תקופה לא קצרה שאתלטיקו הייתה קרובה להשלמת העסקה, והערב היא הגיעה לידי מימוש. הקולצ'ונרוס ניצחו לא מעט קבוצות מהטופ האירופי במאבק על פליקס וכעת רכישתו על סף השלמתה. הפורטוגלי הפך רשמית לרכש היקר בתולדות אתלטיקו מדריד, ועבר את תומא למאר, שעלה 70 מיליון יורו בקיץ הקודם. פליקס חתם לחמש שנים ויחבור לדייגו סימואנה בוונדה מטרופוליטנו.

פליקס, אחד הכישרונות הבולטים באירופה, עשה את הפריצה הגדולה בעונה החולפת כשכבש 20 שערים, בישל עוד 11 וכל זה ב-43 משחקים בכל המסגרות במדי בנפיקה, עימה זכה באליפות. החלוץ גם היה שותף לזכייה של פורטוגל בליגת האומות ובאתלטיקו מקווים שיילך בדרכו של פאולו פוטרה, הכוכב הפורטוגלי הגדול האחרון ששיחק במועדון.

פליקס ינסה להצדיק לא רק את הציפיות לנוכח מחירו, אלא גם להיכנס לנעליו של אנטואן גריזמן. החלוץ הצרפתי כבר הודיע על עזיבתו והוא צפוי לחתום בברצלונה בחודש יולי, אז סעיף השחרור שלו יירד מ-200 מיליון יורו ל-120 מיליון. היהלום קיבל את חולצה מספר 7.

כמו כן, מוקדם יותר היום שחקן נוסף הגיע מקבוצה פורטוגלית למועדון הספרדי - פליפה. הבלם שהגיע מפורטו חתם לשלוש שנים בתמורה ל-20 מיליון יורו. במהלך הקריירה הוא זכה באליפות ברזיל וגביע הליברטדורס עם קורינת'יאנס, ולאחר מכן גם באליפות פורטוגל ובסופר-קאפ המקומי. יש ברזומה שלו הופעה אחת במדי נבחרת ברזיל. הוא בעצם מגיע במקום דייגו גודין שעבר לאינטר.

גם הקטור הררה, הכוכב המקסיקני, חתם היום בשורות הקבוצה. הררה שיתף פעולה עם פליפה בפורטו, אך הקשר נדד בעוד קבוצות לפני כן, בעיקר בליגות השונות במקסיקו. הוא זכה עם הנבחרת הלאומית שלו בגולד קאפ של 2015, וגם רשם אליפות עם פורטו. בשבוע הבא צפוי להצטרף לקישור גם מרכוס יורנטה מריאל מדריד, שמגיע במקומו של רודרי, השחקן שעבר היום (רביעי) למנצ'סטר סיטי אחרי שזו שילמה באופן רשמי את סעיף השחרור שלו.

הדפס