תם ונשלם: נסגרה עסקת ממפיס דפאיי לבארסה

"לצד מסי": הקטאלונים ישלמו 25 מיליון יורו, ההצגה בסופ"ש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.20 - 06:35
תחילת כתבה

לא מעט שמות עלו על הפרק כחיזוק אפשרי לברצלונה מאז רונלד קומאן מונה לתפקיד המאמן, אבל היה שם אחד שבלט מעל כולם - שמו של ממפיס דפאיי. והלילה (שלישי), זה סוף סוף קרה: עסקת העברות של הכוכב לקטאלוניה הושלמה סופית, כך מדווחים ב"טלגראף" ההולנדי, והחתימה הרשמית צפויה להתפרסם בימים הקרובים.

דפאיי, שמחזיק בחוזה עד 2021 ויעלה לברצלונה 25 מיליון יורו, היה החלופה האשונה ללאוטרו מרטינס. שמו של הארגנטיני נקשר עם בארסה כבר תקופה ארוכה, אך עושה רושם שלקומאן אין את הסכומים אותם דורשת אינטר - מה שהעלה את כוכב ליון לראש רשימת הרכש. ההולנדי, כך על פי הדיווחים, אמור להגיע בסוף השבוע לקאמפ נואו להצגה שלו במדי בארסה, כשלאחר מכן יתפוס את עמדת מספר 9 ויצטרף לחבריו.

בכך, דפאיי מצטרף למושבה ההולנדית שקורמת עור וגידים בבארסה. תחילה פרנקי דה יונג, לאחר מכן קומאן, כעת הוא - והיד עוד נטויה, עושה רושם. הוא כבר שיתף פעולה עם מאמנו החדש במדי הנבחרת הלאומית. בעונה שעברה, הוא התחיל את העונה עם תשעה שערים ב-13 הופעות בליגה, אך לאחר נפצע והושבת לחצי שנה, פציעה ממנה התאושש.

בעונת 14/15, דפאאי היה מלך שערי הליגה ההולנדית עם 22 שערים במדי פ.ס.וו. כתוצאה מכך, מנצ'סטר יונייטד רכשה אותו תמורת 35 מיליון יורו, אך הוא לא קיבל את הבמה לה ציפה מלואי ואן חאל. עשעשה את המעבר המתבקש לליון ב-2017, דפאיי פרח שוב והפך לכוכב של הקבוצה עד היום. האם זה יספיק לברצלונה? ימים יגידו.