"נבדקה אפשרות לצרף את זהבי, הוחלט אחרת"

עידן עופר בראיון לאולפן הלילה על האליפות באתלטיקו ("מעורב בהחלטות האסטרטגיות"), סוארס ("לא יודע מה עבר לברצלונה בראש"), העתיד ("הספורט בארה"ב מעניין אותי") והאפשרות ששחקן שלו יניף דגל פלסטין ("תהיה בעיה")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.21 - 12:00
תחילת כתבה

מירוץ האליפות בליגת העל עשוי להיות מוכרע ביום רביעי, אך בינתיים, ישראלי שכבר חגג זכייה בליגה מקומית העונה הוא עידן עופר, שמחזיק בשליש ממניות אתלטיקו מדריד וראה אותה מניפה אליפות 11 בתולדותיה בשבת האחרונה. בראיון לאולפן הלילה בערוץ הספורט, סיפר על החגיגות: "ביום ראשון בערב היינו באצטדיון, והיו שם שר הספורט וראש העיר, ואחר כך הייתה ארוחה עם השחקנים והמשפחות. זה היה מחמם את הלב".

המיליארדר הישראלי סיפר על מעורבותו בקבוצה: "בגלל הקורונה, בשנה האחרונה לא יצא לי להיות בבמשחקים שזה החלק המרגש. בצד הספורטיבי, זה מנוהל בצורה מאוד מקצועית על ידי הצוות של הקבוצה, והחלטות אסטרטגיות הן של בעלי המניות ואני יותר מעורב, כמו הרכישות של לואיס סוארס וז'ואאו פליקס והמכירה של אנטואן גריזמן. נכון שיש גירעון של 60-70 מיליון בגלל הקורונה, אבל לשמחתי אנחנו לא במצב של ברצלונה. רוב הסיכויים שבעונה הבאה הקהל יחזור".

לצד אלופת ספרד, עופר מחזיק גם בקבוצה בליגה הפורטוגלית וסיפר: "גם בפמליקאו המאמן מחליט מי יעלה על המגרש, אני לא מכתיב לו את זה. זה לא עובד ככה. למשל, יש שם בחור צעיר שאנחנו חושבים שיהיה כוכב גדול וניסיתי לדבר עם המאמן, אבל זה לא עוזר. המאמן מקבל את ההחלטות בזמן אמת וזה מובן מאליו. מצד שני, אם הוא מקבל החלטות לא טובות לאורך זמן הוא מתחלף, זה קרה לי שם שלוש פעמים".

"בשבועיים האחרונים, גם בגלל מה שהיה בישראל, היה קשה להיות מפוקס בקבוצה. מה שקרה בישראל היה לי יותר חשוב. אבל אחרי שלשמחתנו זה עבר והמבצע הסתיים, במשחק עצמו היה הרבה כאבי לב. כי בו זמנית ריאל מדריד שיחקה ובקלות יכולנו להפסיד את האליפות. ההתבססות של הקבוצה זה תהליך שקרה לפני שהגעתי. זה התחיל עם המעבר לאצטדיון החדש מהקלדרון, שלא היה קל ובדיעבד היה החלטה נכונה. בספרד רגילים לחשוב במונחים של שני מועדונים גדולים, ועכשיו יש שלושה גדולים"

ומה הסיכוי שהקולצ'ונרוס יצרפו שחקן ישראלי? "נשמח אם יבוא כישרון כזה. אנחנו כל הזמן בודקים וסורקים. ערן זהבי? הוא שחקן נהדר ובזמנו נבדקה האפשרות לצרף אותו, אבל הוחלט אחרת".

לעומת זהבי, מי שכן הצטרף והיה אחד הגורמים המרכזיים באליפות של אתלטיקו הוא כמובן לואיס סוארס, שהועזב מברצלונה בקיץ האחרון, ועופר התייחס לכך: "אני לא יכול להגיד מה עבר לברצלונה בראש, עובדה שגם נשיא ברצלונה התחלף, אז אתם יכולים להבין בעצמכם. יצא לנו טוב, מה אני יכול להגיד? הדברים האלה מאוד דינמיים, המון אנשים מעורבים והיו שיחות כל הזמן. אי אפשר להצביע על משהו אחד ספציפי. הסגירה הייתה מאוד מהירה, ניצלנו את זה שהם רצו להיפרד ממנו".

בעלי אתלטיקו סיפר על הקשר שלו עם דייגו סימאונה: "אם הייתי דובר ספרדית כנראה שהייתי מדבר איתו יותר, האיש לא מדבר מילה באנגלית. התקשורת האישית שלי היא דרך אשתו שמתרגמת, אבל הוא לגמרי בפוקוס על ענייני הקבוצה. אפילו אשתו אמרה שהוא כל הזמן עובד וכל הזמן עם השחקנים, זה מה שמעניין אותו. מיצוי? תסתכל איפה אתלטיקו הייתה לפניו ואיפה בעשר שנים שהוא פה. איתו אנחנו כל הזמן בין ארבע הגדולות, ולפני זה נענו בין 15 ל-10 קודם".

בחודש שעבר, הכדורגל האירופי סער עם הקמתה של הסופר ליג וקריסתה, מהלך שבו הייתה מעורבת גם אתלטיקו, ועופר הציע פתרון מקורי לפרויקט: "אני יכול להגיד שהדרך הנכונה זה להתחיל דווקא עם סופר ליג של נשים, כי זה מה שיכול לעבוד. אתה לא משנה סדרי עולם וזה יילך יותר בקלות. כדורגל נשים, במיוחד בתקופה הזאת, יכול לתפוס ולהיות הרבה יותר גדול. הייתי רוצה שזה יקרה".

בזמן מבצע שומר החומות, לא מעט כדורגלנים ברחבי אירופה הביעו הניפו דגלי פלסטין במגרשים, ובעלי אתלטיקו נשאל על האפשרות שזה היה קורה אצל אחד משחקניו: "זאת הייתה בעיה בשבילי. לא יודע מה הייתי עושה ולשמחתי זה לא קרה. כולם יודעים מי אני ומאיפה אני בא, ויודעים שלעשות דבר כזה היה התרסה רצינית. אני יכול להגיד שהביקור שלהם בישראל והטיפול שקיבלו פה היה נהדר מבחינתם. השחקנים תמיד מספרים לי כמה היה להם כיף וקשה לי להאמין שהם יעשו דברים כאלה".

על שיתוף הפעולה עם הפועל באר שבע, והשלב הבא: "זה הסתיים, אבל בעתיד אני מקווה שנוכל לעשות יותר דברים בנושא האקדמיה. מה הלאה? כמו שהפתעתי עם הכדורגל, אני לא יכול להגיד. הספורט באמריקה מעניין אותי, אבל שם זה יותר מסובך כי יש תחרות בין כמה ענפי ספורט. יכול להיות גם המזרח הרחוק".