אוהדי מכבי שרקו בוז לסלאח המצרי הבקיע והגיב בהקנטה

אווירה טעונה בבלומפילד: המצרים התקבלו בעוינות, אבל ללא נהמות. בדקה ה-20 סלאח מצא את הרשת, לא התאפק וסימן לעבר היציעים: "תמשיכו לשרוק לי". חזר על כך גם לאחר שריקת הסיום. קריאות בוז גם לאלנני

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.08.13 - 21:58
תחילת כתבה

למרות שהמשחק בין מכבי תל אביב לבין באזל סיפק 90 דקות מטורפות והמון סיפורים ספורטיביים מסקרנים, ה-3:3 במפגש הגומלין בסיבוב ה-3 של מוקדמות ליגת האלופות עמד גם בסימן הסערה סביב מוחמד סלאח. אלופת ישראל אירחה את אלופת שווייץ, פיגרה 3:0 ואיזנה לתוצאה מכובדת, אך כזו שלא הספיקה להעפלה. אבל בתוך כל הבלאגן, הכוכב המצרי תפס חלק מרכזי.

כזכור, הסערה החלה בתום המשחק הראשון בבאזל, אז בחר סלאח לשבת במרכז המגרש ולחלוץ את נעליו, וזאת במקום ללחוץ ידיים או להחליף חולצות עם שחקני מכבי. בהמשך הגיעו ציטוטים שיצאו לכאורה מפיו של המצרי על כך שאינו מתכוון להגיע ל'ישראל', אלא דווקא לפלסטין, מה שעורר זעם רב בקרב אוהדי מכבי ת"א.

במועדון הצהוב ידעו היטב כי מדובר במקרה עם פוטנציאל נפיץ, ובמשך כל השבוע הזהירו במכבי מפני קבלת פנים עויינת או גילויי גזענות, מה שעלול להוביל לעונשים כבדים מאופ"א. אז גזענות לשמחתנו לא היתה שם, אבל הקנטות הדדיות שלא הוסיפו כבוד לאיש היו גם היו: בעת העליה למגרש הקהל הצהוב טרח להדגיש למצרים מה הוא חושב עליו בשריקות בוז צורמות. רגע מסקרן וטעון נרשם גם בעת טקס לחיצת הידיים המסורתית בין שחקני הקבוצות בפתיחה. למרות שריקות הבוז, ולמרות שנמנע מכך בתום המשחק הראשון, סלאח התנהג בצורה מכובדת, כשעבר על פני שחקני מכבי והחליף לחיצות ידיים. 

הקהל עוד ניסה להוציא את הכוכב מאיזון עם שריקות בוז בכל נגיעה, אלא שבדקה ה-20 המצרי מצא את הרשת וקבע 0:2. סאלח לא התאפק וסימן ליציעים "תמשיכו לשרוק לי", מה שזימן לו עוד מנה הגונה של קללות. בצל המשחק המטורף הסיפור נשכח קצת, עד שבדקה ה-75 סאלח הוחלף בבן ארצו מוחמד אל נני: שרן ייני ניגש להאיץ בו ובין השניים התפתח מיני עימות, שנגמר בצהוב לשחקן באזל ובירידתו מהמגרש לקול.. נכון, שריקות בוז. נגמר? כמעט - אקט הסיום הגיע אחרי השריקה האחרונה, שסלאח עשה את דרכו אל חדרי ההלבשה וסיפק שוב את אותה תנועה מתגרה.

"זה היה משחק מטורף", אמר בסיום נשיא באזל, ברנארד הוסלר. "לא להאמין איך מכבי חזרו מהפיגור. יש לנו כבוד והערכה לקהל המקומי שתמך בקבוצה שלו, וזה היה ערב מרגש לכל מי שאוהב כדורגל".