"אין לי בעיה עם סוארס, אבל הוא ירגיש את הנוכחות שלי"

שחקנה של יובנטוס, פטריס אברה מתכונן למפגש עם האורגוואי של ברצלונה בגמר האלופות, אחרי התקרית מאגליה ב-2011. גם ג'יורג'יו קייליני, עוד קורבן של החלוץ, יהיה שם

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.15 - 17:37
תחילת כתבה

בסך הכל יממה עברה מאז שנקבע גמר ליגת האלופות וכבר הדיבורים סביב המפגש ב-6 ביוני בברלין מתחילים להתחמם. שחקנה הצרפתי של יובנטוס, פטריס אברה, יפגוש בגמר את חלוצה של ברצלונה, לואיס סוארס, וכידוע השניים לא ביחסי חברות קרובים, בלשון המעטה.

לאלה מכם שלא זוכרים, התקרית שגרמה להתדרדרות היחסים בין השניים התרחשה אי שם בחודש אוקטובר 2011, כאשר אברה שיחק במנצ'סטר יוניטד וסוארס בליברפול. המגן הצרפתי טען כי סוארס העיר לעברו הערות גזעניות לאורך כל המשחק, אך האורגוואי הכחיש לאורך כל הדרך. בסופו של דבר ההתאחדות האנגלית הציגה 115 עמודים של נימוקים על המשחק וקבעה חד משמעית כי סוארס העיר (שבע פעמים ליתר דיוק) במהלך המשחק הערות גזעניות כלפי אברה. בעקבות התקרית, שחקנה של ליברפול דאז הורחק מ-8 משחקים ונקנס בכ-40 אלף פאונד.

כשנשאל אברה האם ילחץ את ידו של סוארס בגמר הגיב: "אנשים רבים שואלים אותי את השאלה הזאת. בעיני זה חסר חשיבות. אני אלחץ את ידו, זה לא בעיה מבחינתי, אבל אני אוודא שסוארס ירגיש את הנוכחות שלי במגרש". המגן, שיחגוג בשישי יום הולדת 34, המשיך: "אני גאה להיות מי שאני, אני גאה בצבע שלי. הדבר החשוב זה שאני הולך לשחק בגמר".

שחקן יובנטוס נוסף שנמצא ביחסים מעורערים עם סוארס הוא הבלם האיטלקי ג'יורג'יו קייליני. התקרית בין השניים אירעה במונדיאל האחרון בברזיל, כאשר נבחרת אורגוואי פגשה את איטיליה במסגרת שלב הבתים. כשנותרו עשר דקות לסיום המפגש נשך לפתע סוארס את קייליני המופתע, אשר הראה בשידור חי לכל העולם את סימני הנשיכה. סוארס נענש על ידי פיפ"א והורחק מ-9 משחקים בינלאומיים, ובנוסף הושעה מכל פעילות הקשורה לכדורגל למשך ארבעה חודשים. רבים כעסו על האורגוואי בכל העולם, ותדמיתו הבעייתית רק תפחה. באופן מפתיע וג'נטלמני, קייליני סלח לאורגוואי לאחר שזה פרסם התנצלות פומבית בטוויטר.

מתחילת העונה סוארס נמנע מתקריות בעלות הד עולמי, ונראה כאילו הצליח למצוא קצת רוגע בברצלונה. החלוץ בן ה-28 עבד על עצמו מבחינה פסיכולוגית ונכון לעכשיו מצליח לשמור את הראש במגרש, ויש לו חלק לא קטן בעונה המצויינת של הקאטלונים. יחד עם ניימאר ומסי הוא מרכיב את החוד הכי פורה באירופה - שכבש יחד 114 שערים (!), 20 שערים יותר ממה שכבשה הגברת הזקנה יחד לאורך כל העונה.

חלוץ בארסה חווה עונה מצויינת. הוא שיחק העונה ב-41 משחקים, כבש 24 שערים ובישל 19 פעמים. אחרי כל התקריות שהיו בדרך (הייתה גם עוד נשיכה מפורסמת של סוארס על עותמאן באקאל, שחקן איינדהובן ב-2010, שבעקבותיה הושעה משבעה משחקים), יקוו בברצלונה שהחלוץ יוכל לשמור על הפה שלו בגמר, בכל המובנים, ועימותים מביכים כמו שקרו בעבר לא יחזרו בכלל, ובגמר בפרט.

גם בטוויטר מוכנים לגמר והעלו את הקריקטורה הבאה: