ליפי: בארסה מעולם לא פגשה יריבה כמו יובנטוס

מאמן איטליה לשעבר: "ברצלונה פייבוריטית, אך הגמר לא יהיה טיול קל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.15 - 09:30
תחילת כתבה

"ברצלונה פייבוריטית, אבל גמר האלופות לא הולך להיות טיול קליל עבורה". מרצ'לו ליפי, מאמן איטליה ויובנטוס לשעבר, עבר הרבה בקריירה שלו. רק לפני שנה הוא זכה גם בליגת האלופות של אסיה, אחרי שעשה זאת ב-1996 עם הגברת הזקנה. גם גביע עולמי יש לו מ-2006, כך שכדאי להקשיב כשהוא מדבר. או לפחות לקרוא.

"כשקבוצה מגיעה כל כך רחוק, עד לגמר, זה לא אומר שהיא משנה את המאפיינים שלה", הסביר ליפי בתכנית טלוויזיה איטלקית. "לדעתי, ברצלונה מעולם לא פגשה יריבה כל כך מהודקת שמסוגלת לעשות הגנה כמו יובנטוס. זאת גם קבוצה שמסוגלת לצאת להתקפה כשהיא משתלטת על הכדור".

"כמובן שבארסה פייבוריטית, אבל אני לא מאמין שיהיה לה קל כמו שהיה עד עכשיו", הבהיר האיטלקי. "החייזרים האלה שיש לה בחלק הקדמי (מסי, ניימאר וסוארס) יהיו נפלאים, אבל מול יובנטוס לא יצליחו לבוא לידי ביטוי בכזו קלות. גם לא כשהם יתייצבו מול אחד השוערים החזקים בעולם".

על האפשרות שכל אחת משתי העולות לגמר יכולה להשלים טרבל פרטי, הגיב ליפי: "על טרבל מדברים כל מי שמסביב, לא אלה שיכולים להשיג אותו. הם מדברים על כל מפעל בנפרד. יובה זכתה באליפות, אחר כך תתמודד על הגביע וב-6 ביוני תיאבק כדי לראו מי יישאר עם התואר החשוב ביותר. אבל על טרבל עדיין לא מדברים".

מי שמונה לנהל את גמר הצ'מפיונס, שייערך ב-6 ביוני באיצטדיון האולימפי בברלין, הוא קונייט צ'אקיר הטורקי. הוא שפט שלושה משחקים של ברצלונה עד כה, הרחיק את סרחיו בוסקטס בניצחון על בנפיקה ליסבון וניהל גם את ה-1:1 מול רובין קאזאן וה-2:2 נגד צ'לסי.