אריקסן: "הוכחנו שיש לנו אופי". קיין: "תוצאה טובה"

בטוטנהאם מרוצים אחרי הקאמבק ב-2:2 עם יובנטוס בשמינית גמר ליגת האלופות. אצל הגברת הזקנה קצת יותר מאוכזבים. אלגרי: "היינו יכולים להיות ב-0:3, אך הפסקנו לשחק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.02.18 - 07:20
תחילת כתבה

לזה חיכינו יותר מחודשיים. ליגת האלופות חזרה אתמול (שלישי) ופתחה את השלב המעניין באמת, הנוקאאוט החל עם שמינית הגמר המרתקת, כשיובנטוס איבדה יתרון 0:2 מוקדם וסיימה ב-2:2 קצת חמוץ בבית מול טוטנהאם.

הגברת הזקנה ספגה לראשונה מזה חודש וחצי ותגיע לוומבלי בעוד שלושה שבועות עם משימה קשה מאוד: ניצחון או 3:3, כל תוצאה אחרת תשלח את הפיינליסטית מ-2015 ו-2017 הביתה עוד לפני רבע הגמר. גונסאלו היגוואין פתח בסערה עם צמד נהדר, אבל החמיץ פנדל על סף המחצית וראה את טוטנהאם חוזרת לשוויון, תוצאה יקרה מאוד שהיא לוקחת ללונדון.

מסימיליאנו אלגרי נשאל על הטעות של ג'אנלואיג'י בופון בשער השוויון של כריסטיאן אריקסן: "זו לא הבעיה. שיחקנו טוב, היינו יכולים לעלות ל-0:3, אבל אז הפסקנו לשחק. חבל שלא ניצחנו, אבל ניסע ללונדון כדי לנצח. קושי נגד טוטנהאם זה דבר נורמלי, אני לא מופתע. מטווידי ודיבאלה יהיו איתנו לגומלין, אבל עכשיו אנחנו צריכים לחשוב על הליגה. אני שמח מההופעה של השחקנים, לא חשבתי שאוכל להרוג את טוטנהאם במשחק הראשון".

המאמן האיטלקי כעס כשנשאל אם התיקו מקלקל את האווירה בקבוצה: "אני לא מקבל את זה. אנחנו צריכים התלהבות ורצון, זה מגיע לנו, העונה שלנו יוצאת מן הכלל. בשום שלב יובנטוס לא הייתה פייבוריטית, היה לנו ועדיין יש לנו סיכוי של 50 אחוז לעלות".

פדריקו ברנרדסקי, שסחט את הפנדל הראשון, אמר בסיום: "הלחץ טבעי ברמה הזאת, עומדת מולנו יריבה חזקה, אבל שיחקנו עם הקשיחות והנחישות הנכונות. אחרי שעלינו ל-0:2, לא יכולנו להחזיק את הקצב הזה". הקשר הביע צער על איבוד היתרון, אך אמר: "חבל שנגמר ב-2:2, כי הגיע לנו לנצח, אבל אנחנו מרגישים בטוחים לקראת הגומלין. אנחנו נגיע לשם בידיעה שאנחנו יכולים לנצח".

המאמן מאוריסיו פוצ'טינו סיכם: "זה היה משחק פנטסטי. התחלנו בצורה מרושלת מדי, ספגנו שני שערים מוקדמים, אבל האופי שהראינו פשוט פנטסטי. אני רוצה לברך את השחקנים, לחזור מ-2:0 בטורינו נגד קבוצה שכל כך קשה להכניע".

"אנחנו יותר בוגרים", הוסיף על השינוי, "דיברנו בשבועות האחרונים על הצמיחה של הקבוצה, להתעלות בהקשר הזה. זו הייתה דוגמה מצוינת לבגרות של הקבוצה. הדקות הראשונות היו קשות, אבל התגובה שלנו הייתה מדהימה. תמיד צריך מזל בכדורגל, 2:1 זה לא אותו דבר כמו 3:1. לא הגיע לנו לפגר בשני שערים, היינו ראויים ליותר במחצית הראשונה. אחרי ההפסקה שיחקנו הרבה יותר טוב ואני חושב שהתיקו טוב לנו. קצת לא הוגן כי היינו הרבה יותר טובים".

אחד מגיבורי החזרה, הארי קיין, שמח מהאופי: "היינו יכולים להתקפל, בחוץ על הבמה הגדולה. זה מראה את האופי של הקבוצה. שני שערי חוץ שניקח לוומבלי, זו תוצאה נהדרת. הייתי צריך לכבוש עוד אחד, אבל הייתי מוכרח להיות מוכן למצב הבא. דלה עלי נתן לי כדור גדול והצלחתי לסיים".

כריסטיאן אריקסן הביט לגומלין: "עם השערים שכבשנו, אנחנו בטוחים שיהיה לנו סיכוי במשחק השני. נגיע עם הרבה ביטחון". הדני הוסיף: "אנחנו יכולים להיות מרוצים. אם להוציא את 10 הדקות הראשונות, אז אפשר להגיד ששיחקנו טוב ב-80 דקות ואפשר להיות מסופקים מהיכולת. יצרנו המון מצבים ומנענו מיובנטוס עוד שערים. כמובן שאנחנו יודעים ששום דבר לא סגור עדיין ויובה היא קבוצה שקשה מאוד לעבור, אבל בלי קשר הראנו אופי מצוין וחזרנו עם הרבה אמונה בשביל הקאמבק".

הדפס