אופ"א אישרה לחיפה לארח בקרית אליעזר

האלופה הישראלית קיבלה את האישור המיוחל מאופ"א ותארח את לרנקה כבר בחמישי הבא. הבעלים יעקב שחר: "זו התשובה לה חיכינו, שמחים שנוכל לארח כאן את שלב הבתים''. 17:00, עכו יארחו את הירוקים באצטדיון החדש (חי באתר)

תומר לוי
תומר לוי  04.09.11 - 09:47
לא ינדדו למרכז. אוהדי חיפה בקריית אליעזר (אורטל דהן)
לא ינדדו למרכז. אוהדי חיפה בקריית אליעזר (אורטל דהן)
תחילת כתבה

המאמצים של מכבי חיפה לקבל אישור מאופ"א לארח את משחקי הליגה האירופית בקריית אליעזר נשאו פרי. התאחדות הכדורגל האירופית הודיעה היום (ראשון) לאלופה הישראלית כי לאחר שכל הליקויים באיצטדיון תוקנו, הם יוכלו לארח את המשחקים במסגרת שלב הבתים.

"אני מאוד שמח על ההחלטה", אמר הבעלים יעקב שחר לאתר ערוץ הספורט. "מזה שנים רבות אנחנו נוכל סוף סוף לארח בבית משחקים במסגרת אירופאית ולא רק את שלב המוקדמות. זו התשובה שרצינו לקבל. אני בטוח כעת שהקהל יגיע וימלא את האיצטדיון עד אפס מקום". מנכ"ל הקבוצה איתמר צ'יזיק הוסיף: "אני שמח מאוד, אנחנו מחכים כבר למשחק הראשון. מקווה שהאיצטדיון יהיה מלא".

מכבי חיפה תארח בקריית אליעזר את שאלקה, לרנקה וגם את סטיאווה בוקרשט עם רוני לוי במסגרת שלב הבתים של המפעל השני בחשיבותו ביבשת. המשחק הראשון שייערך בישראל יהיה גם זה שיפתח את שלב הבתים, ב-15.9 מול לרנקה עם המאמן טון קאנן. מאמן הירוקים לשעבר ישוב לקריית אליעזר ב-20.10.

לאחר שהודחו ממוקדמות ליגת האלופות על ידי גנק, התבשרו בחיפה שהם כנראה ייאלצו לארח שוב באיצטדיון רמת גן (אותו בחיפה לא זוכרים לטובה) אלא אם כן יצליחו לתקן את הליקויים. משלחת של אופ"א שהגיעה לסיור התרשמה מכל השיפורים שהוכנסו במתקן והמליצה לאישור המגרש. המלצה שהתקבלה בסופו של דבר.

17:00, חנוכת האיצטדיון בעכו
אחרי שנדדו בין נצרת לנצרת עילית ולאיצטדיונים נוספים ברחבי הצפון, להפועל עכו יש סוף סוף בית. היום (ראשון) ייחנך האיצטדיון העירוני החדש ומודרני בעיר. המגרש בעכו, שנבנה במשך שלוש השנים האחרונות, מכיל 5,000 מקומות ישיבה ואזור גדול של שטחי מסחר שונים. המתחם, שבהקמתו הושקעו כ-50 מיליון שקלים, הוא הראשון מבין כמה שצפויים לקום בשנה הקרובה.

בסוף השבוע הקרוב אלישע לוי ושחקניו יחזרו לליגת העל אחרי פגרת הנבחרת. את ההכנה האחרונה לקראת המשחקים מול אשדוד בחוץ ובבית מול לרנקה, יעשו הירוקים היום ב-17:00 באיצטדיון החדש בעכו במשחק מול הפועל המקומית, במה שיחנוך למעשה את המגרש. הפועל עכו ואלי כהן יארחו בשבת את באר שבע.

הבלם אנדריי פיליאבסקי עבר הבוקר סדרת בדיקות שלאחריהן הוסר הגבס. השחקן יחל בהליך שיקום שיימשך כחמישה שבועות. כפי שפורסם לראשונה באתר, לאחר שיחלים פיליאבסקי יצטרף בהשאלה לבית"ר ירושלים.

הטוטו השקיע בבניית האיצטדיון כ-17 מיליון שקלים, מתוך העלות הכללית שמוערכת ב-50 מיליון שקלים. המתחם בעכו הוא הראשון בארץ שנושא את שם הטוטו. במקביל, הטוטו ממשיך בהשקעה חסרת תקדים בבניית איצטדיונים חדשים ושדרוג מתקנים קיימים בעלות של יותר מ-400 מיליון ש"ח. בין השאר מדובר באיצטדיון החדש בפתח תקווה, שייחנך בנובמבר, בבניית האיצטדיון החדש בנתניה שייחנך בעוד כשנה, באיצטדיון החדש בבאר שבע ובשיפוצים נרחבים בטדי.

"הטוטו משקיע כסף רב על מנת להביא את תרבות הספורט לכל עיר בישראל", אמר יו"ר הטוטו צחי פישביין. "הפועל עכו מייצגת בכבוד את העיר והסביבה ואין מתאים ממנה לחנוך את איצטדיון טוטו עכו החדש. מדובר במתקן מקצועי וחדשני המשקף סטנדרטים בינלאומיים ומותאם לגודל ולצרכים של עכו. עתה, כשהאיצטדיון ערוך ומוכן, נאחל לקבוצה המקומית להגיע להישגים גבוהים". המגרש החדש ישמש לא רק את הפועל עכו, אלא גם קבוצות נוספות מהאזור.

הדפס