נגד ההיסטוריה: מכבי ת"א מחכה לוויאריאל

הצהובים לא רוצים להפוך לראשונים שלא כובשים בשלב הבתים של הליגה האירופית. אם הם לא ינצחו, זו תהיה העונה האירופית הגרועה בתולדותיהם. היריבה תעלה הרכב משני

דור בלך  07.12.17 - 14:33
תחילת כתבה

מכבי תל אביב תעלה הערב (חמישי, 20:00) למשחקה האחרון בליגה האירופית העונה ואם לא תנצח, תסיים את העונה האירופית הגרועה בהיסטוריה שלה שכוללת העפלה לשלב הבתים.

הצהובים כמובן תולים תקוות בכך שוויאריאל, שכבר העפילה ופוגשת את ברצלונה ביום ראשון, תעלה עם הרכב משני, שעל פי הדיווחים בספרד כולל גם שחקנים מקבוצת המילואים של המועדון. במכבי מקווים לכל הפחות לכבוש שער בכורה במפעל העונה, ולא להפוך לקבוצה הראשונה בהיסטוריה של הליגה האירופית שמסיימת את שלב הבתים ללא שער זכות.

אם מכבי תצליח לנצח את הספרדים, מולם היא השיגה את הנקודה היחידה שלה במפעל העונה, היא תרשום קמפיין מוצלח יותר מזה שרשמה לפני שש שנים תחת מוטי איווניר, שכלל 2 נקודות והוא הגרוע ביותר שלה בשלב הבתים עד כה.

באימון המסכם, ג'ורדי קרויף - כהרגלו - לא תירגל הרכב. אלי דסה אמנם כשיר, אך ככל הנראה לא יפתח. המאמן מתלבט עדיין לגבי איוש מרכז המגרש, כשאבי ריקן או אור דסה עשויים לחזור ל-11 במקומו של חוסה רודריגס, שלא רשום למפעל. בקונסטצליה מסויימת, הם עשויים אף לפתוח יחדיו.

קרויף הזהיר את שחקניו מהנעת הכדור של הספרדים, וביקש מהם לסיים את שלב הבתים הזה בצורה חיובית על אף הצורה בה התפתח עד כה. המאמן הסביר לשחקניו כי יכולת טובה במשחק הזה, ובטח תוצאה טובה, תיתן להם את הדחיפה לצאת לדרך חדשה גם בליגה.

הדפס