שבצ'נקו: "גאטוזו החזיר למילאן את הזהות"

כוכב העבר פירגן למאמן: "הוא אחד שלא מפחד משום דבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.03.18 - 11:36
תחילת כתבה

שלב שמינית גמר הליגה האירופית ייפתח מחר (חמישי) עם לא פחות משמונה משחקים, כשבמוקד כמובן מפגש הענקיות בין מילאן לארסנל, שאמנם הפכו בשנים האחרונות לקבוצות כושלות ומאכזבות, אבל עדיין נותרו אימפריות בקנה מידה עולמי.

  • חמישי ב-20:00: מילאן מול ארסנל בשמינית גמר הליגה האירופית

השתיים יגיעו במגמות שונות לחלוטין. בעוד התותחנים במשבר קשה וסופרים כבר ארבעה הפסדים רצופים בכל המסגרות (כולל 2:1 מביך מברייטון בליגה בשבת האחרונה), הרוסונרי דווקא במומנטום נפלא והצליחו להתאושש מעוד פתיחת עונה מזעזעת עם שישה ניצחונות רצופים ובכלל, רצף של 13 משחקים ללא הפסד.

מי שההצלחה של מילאן בתקופה האחרונה נזקפת לזכותו יותר מאשר כולם הוא המאמן, ג'אנרו גאטוזו, שזכה לשבחים גם מכוכב העבר ואחד הסמלים הגדולים של מילאן, אנדריי שבצ'נקו. "הוא הצליח להחזיר את הזהות של הקבוצה", החמיא חלוץ העבר האוקראיני למי שהיה חברו לקבוצה במילאן בראיון ל"גאזטה" האיטלקי. "'רינו' ממש שינה את הפנים של מילאן במשחקים האחרונים".

"הוא הצליח להחזיר להם את הזהות ואת תחושת השייכות למועדון", הוסיף שבצ'נקו. "הוא רוצה שהשחקנים שלו יהיו תחרותיים ואגרסיביים, בדיוק כפי שהוא היה כשחקן, כך שאני לא מופתע מהסגנון בו מילאן משחקת לאחרונה. הוא אחד שמעולם לא מוותר אפילו במילימטר. גאטוזו לא מפחד משום דבר, הוא קיבל הזדמנות ומנצל אותה עד תום".

לאן גאטוזו יכול להוליך את מילאן? רחוק מאוד על פי שבצ'נקו. "אני מקווה שהוא יגיע איתם לאירופה בעונה הבאה ואולי אפילו יפגוש את דינמו קייב, אם כי זה יהיה דרבי מאוד קשה בשבילי מבחינה אישית (צוחק..)".

הדפס