מילאן נקנסה ע"י אופ"א ב-12 מיליון יורו

הרוסונרי ספגו גם עונש הרחקה על תנאי מהמפעלים האירופים

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.18 - 13:16
תחילת כתבה

לדבר כזה מילאן לא ציפתה. הרוסונרי הגיעו אמש (חמישי) לפיראוס מהמקום השני בבית 6, כשאפילו הפסד בשער אחד היה שולח אותם לשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית. אלא שקבוצת הפאר מצפון איטליה ספגה שלושה שערים בחצי השעה האחרונה, והפסד 3:1 שלח אותה לנסות ולהשיג את הכרטיס לליגת האלופות, או לכל הפחות לליגה האירופית, דרך הסרייה A.

הענות האחרונות אמנם לא היו טובות מבחינתה של מילאן, אבל מדובר בהדחה ראשונה משלב בתים של מפעל אירופי כלשהו מאז 2001. אז זה היה שלב הבתים השני של ליגת האלופות. החבורה של ג'נארו גאטוסו מסיימת קמפיין מאכזב מאוד שבו היא הפסידה פעמיים וסחטה ניצחון דחוק על חשבונה של דודלאנז' האלמונית מלוקסמבורג. למרות אל מעט כספים שהושקעו במועדון בשנתיים האחרונות, נראה שמילאן עדיין לא מצאה את המתכון הנכון שיחזיר אותה לצמרת הכדורגל.

"אני רוצה לראות את הווידאו של המשחק לפני שאגיד את מה שאני חושב", אמר בזעם המנהל הספורטיבי של מילאן, לאונרדו , "בימים שיש VAR, קשה לי מאוד לקבל את מה שקרה ביוון. ממה שאני ראיתי לא היה שום פנדל. קשה לנו מאוד לקבל את התוצאה הזאת. זה מגוחך שלא משתמשים בעזרים טכנולוגיים במפעל כזה, כשבכל הליגות הוא כבר נמצא בשימוש".

"אנחנו נתלונן על דברים נוספים", הצהיר הברזילאי, "בכל פעם שתקפנו היה רעש מוזר, שריקה או משהו אחר. זה לא הוגן, זה באמת הפריע לשחק כדורגל. השופט היה חייב לעצור את המשחק ולדרוש שזה ייפסק. האירועים שציינתי הכריעו את זהות העולה, חד משמעית. אנחנו קבוצה בבנייה, אני לא אומר שהרשמנו או שהגיע לנו לעלות. ידענו שזאת תהיה עונה קשה. אני לא רוצה לתרץ, אבל אי הצדק פה כל כך ברור, שאני לא מסוגל לשתוק".

ואם צרות ההדחה לא הספיקו, אז מילאן גם נענשה על ידי אופ"א בעקבות חריגות בפייר פליי. הארגון קנס את הרוסונרי ב-12 מיליון יורו, במה שנחשב לאחד העונשים הפיננסים הכבדים שנרשמו מאז החוקים נכנסו לתוקף ב-2014. בנוסף, עומד נגדם עונש הרחקה לשנה מהמפעלים באירופה על תנאי וכן יוגבלו לרשום עד 21 שחקנים למפעלים האירופיים בעונות 2019/2021.

הדפס