מכבי תל אביב רק בדרג ב' בהגרלת היורוליג

הצהובים עשויים לשחק כבר בשלב הבתים מול ברצלונה או פנאתינייקוס. ההגרלה תיערך ביום חמישי הקרוב

רועי גלדסטון  04.07.11 - 15:43
רק בדרג ב'. בלאט (ניר בוקסנבאום)
רק בדרג ב'. בלאט (ניר בוקסנבאום)
תחילת כתבה

מסתבר שעונה אחת טובה באירופה לא מספיקה כדי לקבל הגרלה נוחה יותר בזו שאחריה. היום (שני) נודע כי מכבי תל אביב תהיה רק בקבוצה הדירוג השניה בהגרלת הבתים שתיערך ביום חמישי הקרוב, וזאת למרות שסיימה כסגנית אלופת אירופה אשתקד.

איך זה ייתכן, אתם שואלים? אז ככה. ביורוליג מחשבים את הצלחת הקבוצות בשלוש השנים האחרונות, ולכן הצהובים של דייויד בלאט לא קפצו לקבוצת הדירוג הראשונה. מי כן נמצאות שם? אלופת אירופה פנאתינייקוס, ברצלונה, אולימפיאקוס וריאל מדריד. יחד עם אלופת ישראל נמצאות בקבוצת הדירוג השניה גם צסק"א מוסקבה, קאחה לבוראל ויטוריה וסיינה.

"קבוצות הדירוג נקבעו על סמך ממוצע הישגים בשלוש השנים האחרונות. אם עושים שקלול של הניקוד, אז אנחנו אכן בקבוצת הדירוג השניה יחד עם מספר קבוצות מאוד חזקות שעוד יתחזקו לקראת העונה הקרובה כמו צסק"א מוסקבה וסיינה. מה שברור הוא שנהיה בבית עם אחת מהקבוצות שמדורגות לפנינו, והן אריות הכדורסל של אירופה", כך אמר יו"ר מכבי שמעון מזרחי לאתר ערוץ הספורט.

על הנייר הבית הקשה ביותר מבחינת מכבי ת"א יכלול את פנאתינייקוס, פנרבחצ'ה/אולקר, בילבאו, אולימפיה לובליאנה ו-KK זאגרב. בית נוח יותר יווצר אם הצהובים ישובצו עם ריאל מדריד, קאזאן, פרוקום גדיניה, קאנטו וקבוצה מהמוקדמות.

כל קבוצות הדירוג
דרג א': ברצלונה, פנאתינייקוס, ריאל מדריד, אולימפיאקוס
דרג ב': מכבי תל אביב, סיינה, צסק"א מוסקבה, קאחה לבוראל

דרג ג': פנרבחצ'ה/אולקר, מלאגה, קאזאן, פרטיזן בלגרד
דרג ד': בילבאו, פרוקום גדיניה, אפס פילזן, זלגיריס קובנה
דרג ה': מילאנו, אולימפיה לובליאנה, באמברג, קאנטו
דרג ו': KK זאגרב, נאנסי ושתי קבוצות שיעלו מהמוקדמות.

הדפס