רשמית: הטופ 16 ביורוליג יוארך בעונה הבאה

בשורה טובה לחובבי הכדורסל ואוהדי מכבי: השלב השני במפעל יכלול 14 מחזורים, 2 בתים ו-8 קבוצות בכל בית

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.12 - 18:56
סופו ואוחיון. בשנה הבאה יהיו יותר משחקים (אלן שיבר)
סופו ואוחיון. בשנה הבאה יהיו יותר משחקים (אלן שיבר)
תחילת כתבההנהלת היורוליג הודיעה הערב (חמישי) על שלד לוח המשחקים של העונה הבאה במפעל הבכיר באירופה. החדשה העיקרית מבחינת אוהדי מכבי ת"א: יותר משחקים. הסיבה? שלב הטופ 16 יכלול 14 משחקים לכל קבוצה, שמונה יותר מהנהוג כיום. יש לציין כי ההחלטה העקרונית התקבלה כבר בקיץ, אך הערב הגיע האישור הרשמי.

אז איך ייראה מפעל היורוליג בעונה הבאה? תחילה המוקדמות. בניגוד לשנים האחרונות בהן 16 קבוצות נאבקו על שני כרטיסים, הפעם יהיו 8 נציגות שיתמודדו על כרטיס אחד בלבד לסיבוב הראשון. שלב הבתים יישאר במתכונת זהה לזו הנוכחית, כאשר יהיו 4 בתים של קבוצות. 4 הראשונות מכל בית יעפילו לטופ 16.

השינוי כאמור נמצא בטופ 16. במקום הנהוג כיום - 4 בתים של 4 קבוצות בכל בית, יהיו שני בתים בלבד, אשר יכללו 8 קבוצות כ"א. המשמעות: במקום 6 מחזורים בשלב השני, יהיו לא פחות מ-14 משחקים. ארבע הקבוצות הראשונות מכל בית תעלנה לשלב ההצלבה.

שלב ההצלבה והפיינל פור ייערכו בלא שינוי. סדרות רבע הגמר יהיו במתכונת של הטוב מחמישה משחקים. חצי הגמר יתקיים ביום שישי והגמר בראשון. עדיין אין תאריכים סופיים למשחקים. בשורה התחתונה: אם לא יהיו הפתעות, העונה של מכבי ת"א צפויה להיות עמוסה יותר בעונה הבאה מאשר בעונה הנוכחית.

הדפס