קיינר-מדלי: אני לא דייויד בלו, אך לא רק שמות מביאים תארים

הרכש החדש של מכבי ת"א מדבר על הכל, רגע לפני שידרוך על הפרקט בנוקיה. על אליהו ("יהיו מספיק דקות לשנינו"), על הקבוצה (''יש הרבה כישרון'') וגם על עצמו ("אני רעב לתארים, חי כדורסל 24/7''). הכירו את הפנים החדשות בהיכל

רועי גלדסטון  24.07.12 - 12:34
תחילת כתבהללא ספק, אחת ההחתמות הנוצצות עד עכשיו של מכבי ת"א, היא החתמתו של ניק קיינר-מדלי בעמדת הפאוור פורוורד. האמריקאי, שמחזיק גם באזרחות אזרבייז'אנית ומשחק גם בשורות מדיה הלאומיים, מודע לציפיות הגדולות ממנו כ'מחליפו של דייויד בלו'. בראיון מיוחד לאתר ערוץ הספורט, מראה קיינר-מדלי שהוא לא ממש חושש מהן.
"בלו הוא מקצוען גדול אני מכבד מאוד את המשחק שלו ואת כל מה שהוא עשה בשביל מכבי", אומר השחקן, "אבל המשחק שלי הוא בסגנון שונה משלו. גם אני שחקן מקצוען, שאוהב לעבוד קשה ושרוצה לעזור לקבוצה שלו לנצח. אני מקווה שיעריכו את מה שאביא לקבוצה".
 
הפאוור פורוורד בן ה-29 (2.03 מ'), שכבר היה במו"מ עם מכבי גם בקיץ שעבר, עשה תחקיר מעמיק והוא יודע בדיוק לאן הוא מגיע: "אני מצפה להצטרף לארגון גדול, בעל מסורת. שמעתי דברים נהדרים על האנשים שבמועדון ועל העיר ת"א. דיברתי עם בלאט ואני מכיר אותו. הוא מאמן מצויין. אני מגיע לתוך מקום טוב, עם קבוצה נהדרת של שחקנים ובני אדם, כך שיש לי ציפיות גבוהות רק מעצם השהייה בחברת אנשים כאלה".
 
מדלי יגיע לארץ בעוד שבועיים לבדיקות רפואיות ולאחר יממה ימריא שוב כדי ללבוש את המדים הלאומיים של נבחרת אזרבייג'ן. טרם ההגעה, גם הוא שמע רבות על היכל נוקיה: "שמעתי הרבה דברים על הקהל. כשאני מדבר עם אנשים על מכבי ת"א, הנושא של הקהל תמיד עולה. גם שחקנים שדיברתי איתם ושיחקו בנוקיה סיפרו לי עד כמה זה משמעותי לשחק באולם הזה. על כמה שקשה לשחק שם מול מכבי, עד כמה האוהדים משמעותיים שם ואיזו אנרגיה הם מעבירים לפרקט. הם משפיעים על המשחק. אני נרגש מזה, ואני בטוח שנספק אנרגיות אחד לשני במהלך המשחקים. אני שחקן של אנרגיות, כך הייתי כל הקריירה שלי ואני מצפה למשחקים שם".
שיחק גם מול בריאנט
אז איזה סוג של שחקן הוא ניק קיינר מדלי, מודל 2012, ולמה האוהדים צריכים לצפות ממך בערבי חמישי? "אני שחקן שאוהב לשחק חזק, שעוזר לקבוצה בכל דבר כדי לנצח, אני תחרותי. אני גורם להרבה בעיות מאץ' אפ ליריבות שלי בעמדת הפאוור פורוורד. אני לוקח ריבאונד, מצד אחד וגם אוהב את הכדור בהתקפה מהצד השני".
 
לאחר מכן, נדרש קיינר-מדלי לדעתו על הסגל המתגבש של מכבי, וההחתמות החדשות בעמדות הזרים, גיורגי שרמדיני וריקי היקמן: "אני מכיר את כל השחקנים. אלה שהגיעו, ואלה שנשארו. אני עוקב אחרי הכדורסל האירופי, ואני מכיר את כולם כשחקנים. זה מרגש. השחקנים במכבי מוכשרים, ואני מחכה לשחק איתם".
 
ברזומה של ניקולאס אנת'וני קיינר מדלי נמצא גם משחק מול קובי בראיינט, כששיתף פעולה עם סטיב פרנסיס בליגת הכדורסל ב-'רוקר פארק' שבהארלם. בדו"חות הסקאוט קיינר-מדלי מוזכר כשחקן בעל אחוזים טובים מחצי מרחק, וכאחד שיכול לצאת מחוץ לצבע ולעבור את השומר שלו בכדרור, כשהוא מגיע עד לטבעת.
"בלאט מכיר אותי זמן רב"
הפורוורד מספר גם על השיחות שלו עם דייויד בלאט: "האמת היא שדיברנו בקיץ שעבר, כי גם אז הייתי בשיחות עם מכבי. הרעיונות שלו, התיאוריות שלו וההתקפה שלו כמאמן כדורסל שמכיר היטב את המשחק וגם את סוג המשחק שאני משחק, מעניינים מאוד. אם מסתכלים על השנים האחרונות, רואים שהוא עשה החלטות מצוינות בבחירת השחקנים לקבוצה. אם אני במכבי, זה אומר שבלאט רוצה אותי. הוא מכיר את המשחק שלי, אתה מה שאני מביא לקבוצה ואלה לא רק דברים על הפרקט, אלא גם מחוצה לו".
 
"אני עובד קשה, אני כדורסלן של 24/7", המשיך הרכש החדש, "ובלאט רוצה אנשים כאלה, לא רק על המגרש אלא גם בחדר ההלבשה. כאלו שיסתדרו עם החברים שלהם כי זה מרכיב חשוב בבניית קבוצה מנצחת. קבוצה מנצחת היא לא בהכרח הקבוצה בעלת השמות הכי גדולים. זו הקבוצה שמשחקת את ההגנה הכי טובה, שמראה רצינות ומחויבות כדי לנצח. כמובן שיש לנו גם כשרון. אין פה ספק בגלל. אם נשחק היטב ביחד ונעבוד קשה, נהיה קבוצה טובה".
 
"המנטאליות שלי, וכך היה גם כששיחקתי בוולנסיה או אסטודיאנטס, זו העובדה שתמיד יש לי שאיפה לזכות באליפויות ותארים, אין ספק", סימן קיינר-מדלי את מטרותיו, "כשאתה מגיע לקבוצה אתה יושב עם המאמן, עם החברים שלך ואתה קובע לעצמך יעדים לעונה. בשנה שעברה הייתי מאוד קרוב בולנסיה. שיחקתי בגמר היורוקאפ, היו 2 דקות לסיום המשחק והיה שיויון כך שהייתי מאוד קרוב, וזה הופך אותי לשחקן מאוד רעב לזכות בתארים".

ההשוואה לאליהו
אם ליאור אליהו לא ישיג חוזה ב-NBA, מדלי אמור לחלוק איתו את עמדה מספר 4. מדלי מעריך מאוד את הישראלי הבכיר: "אני מכיר את המשחק שלו. הוא דומה לי בכך ששנינו יכולים לשחק ביותר מעמדה אחת על הפרקט. הוא למשל יכול לשחק גם בעמדה 5 מלבד ה-4, ואני יכול לשחק גם בעמדה 3. הוא כדורסלן. הוא יכול לגרום להרבה בעיות ליריבה".

"הוא חודר לסל במהירות, הוא יכול להוריד ריבאונדים ולשמור", המשיך השחקן להתייחס לאליהו, "הוא מאוד מגוון, לכן אני חושב שאנחנו יכולים להיות ביחד על המגרש ולא רק להחליף אחד את השני. אני תמיד האמנתי בכך, שככל שיש לך שחקנים טובים בקבוצה, כך טוב יותר וזה לא משנה אם יש לך שני שחקנים טובים באותה עמדה. יש דקות לכולם. כמובן שבמשחקים שונים יש צרכים שונים, אבל אני חושב שהוא שחקן נהדר ואני נרגש לשתף פעולה איתו".

הדפס