שמיר סיכם את תנאיו בצסק"א, דורסמן הסכים לשחררו מחולון

כפי שפורסם בלעדית כאן באתר ערוץ הספורט, המאמן התבקש על ידי אטורה מסינה לשמש כעוזרו במועדון הפאר. טיוטות החוזה הוחלפו והצדדים מחכים לאישרור בידי מועצת המנהלים במוסקבה. הערכה: ישתכר כ-200 אלף יורו בעונה

רועי גלדסטון  24.06.13 - 17:50
שמיר ומסינה, בקרוב יחד על הקווים (gettyimages, אלן שיבר)
שמיר ומסינה, בקרוב יחד על הקווים (gettyimages, אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחד הצעדים המשמעותיים ביותר עבור מאמן כדורסל ישראלי הולך ונרקם. כפי שכבר פרסמנו בלעדית, מאמן צסק"א מוסקבה אטורה מסינה פנה לדן שמיר בבקשה שישמש כעוזרו במועדון הפאר הרוסי. לאתר ערוץ הספורט נודע שכל תנאי החוזה כבר סוכמו ושמיר צפוי להשתחרר מהפועל חולון בדרך לחו"ל.

טיוטות החוזה בין הצדדים כבר הוחלפו, וכל שנותר כעת הוא להשיג אישרור רשמי של החוזה בידי מועצת המנהלים של צסק"א מוסקבה, ולאחר מכן תתבצע החתימה הרשמית. הידיעה נפלה על אחד הבעלים והג'נרל מנג'ר של חולון, מיקי דורסמן, כרעם ביום בהיר, אבל האחרון הסכים לשחרר את המאמן ולא לעמוד בדרכו.

על פי ההערכות, דן שמיר צפוי להרוויח כ-200 אלף יורו לעונה בצסק"א מוסקבה, שדרוג משמעותי לעומת שכרו הנוכחי בהפועל חולון.

שמיר החל את דרכו כשחקן בנוער של הפועל ירושלים, אבל כבר בגיל צעיר פנה לאימון במחלקה הצעירה של המועדון. את דרכו הבין-לאומית הוא התחיל בהתשלמות אצל ריק פיטינו באוניברסיטת קנטקי, משם חזר בירה כעוזרו של יורם חרוש.

שמיר המשיך בירושלים כעוזרם של ארז אדלשטיין וגדי קידר ובהמשך הדריך גם לצד רוני בוסאני בנבחרת הקאדטים. בעונות 2003/4 ו-2004/5 שימש כעוזרו השני של פיני גרשון במכבי תל אביב, שנים בהן הצהובים זכו ביורוליג, ובהמשך קודם לעמדת העוזר הבכיר.

ב-2006/7 חזר לירושלים כמאמן הראשי וכבר בעונתו הראשונה הוביל את האדומים לזכיה בגביע, הישג שחזר על עצמו גם בעונה לאחר מכן. ב-2008/9 היה עוזרו של דייויד בלאט בדינמו מוסקבה, שם התוודע טוב יותר לליגה הרוסית, ובקיץ לאחר מכן מונה למאמן בני השרון.

מאז יולי 2011 הדריך שמיר את הפועל חולון והצליח להשאיר את הסגולים בליגת העל, למרות קשיי תקציב חריפים. כעת המועמדים להחליפו באולם הפחים הם עוזרו אלעד חסין ומאמן נתניה לשעבר דני פרנקו, שכבר הוביל את הסגולים-צהובים לזכיה בגביע ב-2009.

הדפס