מבוכה בהפועל חולון: "זה היה הפסד משפיל"

שמיר: "אין תירוצים". אכזבה מג'ונס. וגם: המספרים העגומים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  07.11.18 - 07:37
תחילת כתבה

תצוגת נפל, אין דרך אחרת לתאר את התבוסה 84:52 של הפועל חולון אמש (שלישי) לטנריפה. נכון, למחזיקת הגביע חסרו שני שחקנים משמעותיים, ונכון, היא פגשה את מי שנראית כקבוצה הטובה בבית (ואחת הטובות בליגת האלופות), אבל גם כל אלו - לא מצדיקים יכולת כל כך נרפית. "אין מילים, זה פשוט היה משפיל", סיכמו במועדון ערב אירופי שהיו מעדיפים לשכוח.

"באנו לכאן בסגל קצר ולא היה לנו שבוע טוב בגלל זה, אבל אין תירוצים אחרי משחק כזה", סיכם המאמן דן שמיר, שירד למאזן של 2:3 בשלב הבתים. "ברכות לטריפה ששיחקה מצוין, אם כי ברור לי שלא היינו צריכים להפסיד ב-30 הפרש. אנחנו נמשיך הלאה ונקווה להיות טובים יותר".

חולון של העונות האחרונות היא קבוצה שהטיקט שלה הוא התקפי, לכן המשחק אתמול היה יוצא דופן בכל קנה מידה. היא קלעה ב-31 אחוזים מהשדה, סיימה את כמות הנקודות הנמוכה ביותר שלה מאז מרץ 2016 (74:51 מול מכבי ראשון לציון בעונה בה נלמה נגד הירידה) ומסרה 6 אסיסטים בלבד (!), שזה כנראה הנתון הכי פחות שגרתי עבורה.

העונה, הממוצע של חולוניה באירופה עומד על 20.5 אסיסטים לערב, כשלאורך כל העונה הקודמת בשלב הבתים, בו ניצחה בסך הכל שלושה משחקים, היא מסרה לא פחות מ-19.6 אסיסטים למשחק. באופן כללי, חולון מסרה את כמות האסיסטים הנמוכה במשחק בודד ביותר שלה בשש השנים האחרונות (בליגה או באירופה) - בפעם האחרונה שזה קרה לה, התאריך היה 25.11.2012 וליריבה קראו מכבי תל אביב.

הנתון הזה רק מחדד את חסרונו של קאליף וואייט, אבל צריך לומר שגם כאשר קאליף היה כשיר, במועדון דיברו על הצורך בגארד נוסף, לאור העובדה שווייאט הוא למעשה היוצר המרכזי בסגל, וקורי וולדן - שהיה טוב מאוד לאחרונה - יכול לגבות אותו עד לגבול מסוים. רועי הובר אמנם לא מקבל יותר מדי קרדיט (8 דקות אתמול), ומתקשה להיכנס לנעליים הגדולות של הרכז המחליף מהעונה הקודמת, תמיר בלאט, מה שמשאיר את שמיר עם קו אחורי דל יחסית, בטח עבור קבוצה שמשחקת בשתי מסגרות.

מי שנמצא בראש רשימת המאכזבים הוא שון ג'ונס, שסיפק אתמול עוד משחק אנמי עם 7 נקודות, אבל באחוזים רעים מאוד מהשדה, בטח עבור סנטר - 3 מ-11, הוסיף 3 איבודים וסיים עם מדד רע מאוד - 1. בצוות המקצועי והניהולי לא מרוצים ממנו כבר תקופה ארוכה ואם לא יגלה שיפור משמעותי, בחולון לא פסלו את האפשרות שייאלצו להחליף אותו בשחקן אחר.

חולון תחזור ארצה ותתחיל להתכונן למשוכה גבוהה לא פחות מטנריפה שממתינה לה בשבת: מכבי תל אביב. במועדון עושים מאמצים גדולים להכשיר את וואייט, שכידוע נשאר בישראל. מי שנמצא בספק גדול מאוד הוא טי.ג'יי קליין, שיעבור בדיקה נוספת ביום חמישי כדי להעריך את חומרת פציעתו בברך.

הדפס