ביקורת בי-ם על קטש, אכזבה מדשון באטלר

במועדון ביקרו את ההחלטה שלא להשתמש בבר טימור בהפסד לאא"ק. המאמן: "לא אוהב לדבר על מי שלא משחק". האמריקני סיים עם נקודה בודדת ב-35 דקות

רועי כהן
רועי כהן  12.12.18 - 06:35
תחילת כתבה

שלושה חודשים חיכו בהפועל ירושלים למשחק ביתי גדול באמת מאז פתיחת העונה, אך לעיני יותר מ-8,000 אוהדים האדומים איכזבו אתמול (שלישי) בהפסד לאא"ק אתונה, שפגע בסיכויי הקבוצה לסיים במקום הראשון בבית ולקבל יריבות נוחות יותר בהמשך הדרך. העובדה שאא"ק ניצחה בהפרש גדול יותר (13) מהניצחון של ירושלים באתונה (4) עלולה להוות שובר שוויון לטובת היוונים בהמשך.

למרות שהצליחו לחזור מפיגור דו ספרתי ואף להוביל ברבע השני, בירושלים מודים שהפתיחה הרעה היא זו שהכריעה את המשחק. באותה פתיחה, שחקן כמו מלקולם גריפין, שקולע העונה פחות מ-7 נקודות בממוצע למשחק, צלף 8 כבר אחרי 7 דקות וסיים את המשחק עם 25 נק' בסך הכל. רוב הנקודות של כוכב היוונים ברבע הראשון נעשו על חשבון תמיר בלאט, ואתמול שוב ראינו עד כמה המגבלות הפיזיות של בלאט בהגנה יכולות לפגוע בו ובקבוצה. בלאט חזר עם יכולת התקפית משופרת במחצית השנייה, אך זה לא הספיק לניצחון.

בירושלים מתחו בסיום המשחק ביקורת על עודד קטש, בשל העובדה ששוב בחר שלא לשתף את בר טימור, שנמצא בכושר טוב ומבחינה הגנתית ייתכן שיכול היה לסייע בהצרת צעדיו של גריפין. "מעניין כיצד המאמן הגיע למסקנה שבר טימור לא יכול לתרום באירופה" אמרו אתמול בסביבת הקבוצה, "דווקא נגד יריב כמו גריפין שתופס יום כזה, הוא היה חייב לזרוק את כל מה שיש לו".

קטש עצמו העדיף לא להתייחס לנושא בר טימור במסיבת העיתונאים: "אני פחות אוהב להתייחס למי שלא משחק. בר שחקן מצוין ואין לי שום דבר נגדו, אבל מי שכן שיחק יכול היה לעשות עבודה יותר טובה. נתנו להם להרגיש יותר מדי בנוח. הגנתית, חוץ מהרבע הראשון עוד איכשהו היינו בסדר, והתקפית אנחנו שווים הרבה יותר נקודות ממה שסיפקנו במשחק הזה. הפתיחה שלהם היתה מוחצת ונתנו לזה לשבש לנו את כל התפיסה, הרגשנו חשופים".

על ההשפעה של ההפסד לקראת המשחק נגד מכבי ת"א במוצ"ש אמר קטש: "קשה לצפות איך ואם בכלל זה ישפיע. אמרתי גם לשחקנים שהצד החיובי הוא שיש המון מה ללמוד מהמשחק הזה, מנטלית ומקצועית. חשוב שנרים את הראש ונגד מכבי יהיה עוד יותר קשה".

בירושלים מאוכזבים גם מדשון באטלר, שדווקא בהיעדרו של כריס ג'ונסון לא מצליח לתרום בתקופה האחרונה. אתמול הוא סיים עם נקודה בודדת ב-35 דקות, ומאז פציעתו של ג'ונסון הוא צנח ל-5 נק' בלבד לערב, ב-14% משלוש. קטש אמר עליו: "גם היום וגם נגד הפועל ת"א הכדורים שלו באמת לא נכנסו אבל הוא עושה דברים חשובים אחרים ואני סומך עליו שייצא מהתקופה הזאת".

מנגד, ערב מצוין נוסף של טיישון תומאס, עם 13 נק', 11 ריבאונדים ו-5 חסימות, לא עזר לירושלים להשיג את הניצחון. "הם פתחו ממש חזק והיינו צריכים לרדוף אחריהם כל המשחק", תומאס סיכם, "אא"ק קבוצה טובה, אבל אני חושב שעם הופעה קצת יותר טובה שלנו, היינו יוצאים עם הניצחון".

הדפס