עיכוב בטיסה ובלבול בחדר: הצרות של י-ם

בעיות לוגיסטיות פגעו בהכנה למשחק מול ליטקאבליס באלופות

רועי כהן
רועי כהן  18.12.18 - 15:15
תחילת כתבה

בקור מקפיא של מינוס 6 מעלות, הפועל ירושלים תעלה היום (שלישי, 19:00, 5STARS) למשחק נגד ליטקאבליס הליטאית כשהיא יודעת שהפסד נוסף, שלישי ברציפות, יכול כבר להיות התחלתו של משבר, אחרי פתיחת העונה המבטיחה. ההכנה של הקבוצה למשחק לא היתה אידיאלית בעקבות שלל תקלות ואילוצים טכניים שהקבוצה הייתה צריכה להתמודד עימן.

הפועל ירושלים המריאה מנתב"ג באיחור של חמש שעות ובעקבות כך פספסה את טיסת ההמשך שהייתה מתוכננת לה מקייב לווילנה ונאלצה לבלות את הלילה בבית מלון בקייב. על פי גורמים המעורים בפרטים, המלון לא היה ערוך לקלוט משלחת גדולה כמו זו של ירושלים וחל בלבול גדול בחלוקת החדרים לשחקנים. כך למשל, אמארה סטודמאייר קיבל מפתח לחדר שהיה מאוייש על ידי אורח אחר. עם זאת, בקבוצה מציינים כי השחקנים הבינו את הסיטואציה ובמסגרת התנאים שהתאפשרו, עשו את ההכנה הטובה ביותר שהיה ניתן לעשות.

בחזרה לכדורסל, ניצחון היום חשוב במיוחד לאדומים, שרוצים לסיים את בית ג' במיקום הכי גבוה שאפשר כדי לסלול לעצמם דרך נוחה יותר בשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות. "המשמעות של המשחק גדולה כי ההפסד של אא"ק הרחיק אותנו מהמקום הראשון וכדי לשמור על הסיכוי שלנו לחזור לשם נצטרך לנצח", אמר אתמול המאמן עודד קטש, "ליטקאבליס קבוצה מאוד אגרסיבית ולא יהיה קל. גם הם עברו דרך מאז ההפסד לנו בסיבוב הקודם, עם מאמן חדש וארבעה שחקנים חדשים, שיטה שונה. אין הרבה מה ללמוד מהמשחק הקודם וההכנה להערב שונה".

כדי לנצח קטש יצטרך לחזור לבסיס, ומבט על ההרכבים השונים שהוא מעמיד באירופה יכול ללמד על כך שהוא מודע לנקודות החוזק והתורפה. כך למשל, החמישייה שמניבה את מדד הפלוס/מינוס הטוב ביותר (של 32+) מורכבת מתמיר בלאט, ג'יימס פלדין, כריס ג'ונסון, דשון באטלר וג'וש אואנס. במקרה או שלא, זו גם החמישייה ששיחקה עד כה הכי הרבה ביחד - 54 דקות במצטבר.

הנתון הזה נותן מושג לגבי חשיבותו של ג'ונסון הפצוע. בהיעדרו, החמישייה היעילה ביותר היא של ג'ייקובן בראון, תמיר בלאט, דשון באטלר, טיישון תומאס ואמארה סטודמאייר, אך השילוב הזה שיחק יחד פחות מ-4 דקות העונה באירופה. מנגד, החמישייה ששיחקה הכי הרבה (19 דקות) אחרי ההרכב הראשון שציינו, זאת של פלדין, בלאט, באטלר, תומאס ואואנס - היא גם הכי פחות יעילה עם 12- נקודות כשהיא על המגרש.

הדפס