ג'ונתן הולמס: "עברתי התעללות מינית כילד"

אקס הפועל ת"א בפוסט מטלטל: "היו לי מחשבות אובדניות"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.11.18 - 18:23
תחילת כתבה

ג'ונתן הולמס שוחרר לפני שבועות אחדים מהפועל תל אביב, לאחר פתיחת העונה הלא טובה שלה. בימים אלו הוא עדיין נמצא בלי קבוצה, אבל הערב (שישי) בפוסט באינסטגרם הוא חשף את עצמו לחלוטין, ללא כל קשר לכדורסל, כשסיפר שכילד, עבר התעללות מינית. רק עכשיו, כשהוא בן 25, הוא מספר על כך לראשונה. לפניכם החלקים העיקריים בפוסט המטלטל.

"חשבתי הרבה לפני שיצאתי עם זה ואמרתי את זה לכל העולם, אבל אני חושב שהגיע הזמן. כילד עברתי התעללות והטרדה מינית. החזקתי את זה בבטן למעלה מ-15 שנים ואני לא הבנתי באמת מה זה עשה לי בתת מודע. זה גרם לי לבעיות שתיה קשות ולניסיונות לרפא את עצמי עוד כשהייתי בתיכון".

"סיפרתי בפעם הראשונה למישהו על כך בגיל 22. נעזרתי בפסיכיאטרים שעזרו לי להבין שמה קרה לי הותיר מעלי ענן שחור. בבסיס שלי, אני אדם שמח ואוהב, והאנשים שמכירים אותי יכולים להעיד על כך".

"הסיבה לכך שאני כותב את זה, היא לא בשביל שאנשים ירחמו עליי או יאמרו לי כמה הם מצטערים בשבילי. המטרה היא להשתמש בפלטפורמה הזו כדי לומר לאנשים אחרים, שעוברים או עברו דברים כאלה, שהם לא לבד. זו גם דרך להגיד לאנשים שנפגעו לא "לשמור" דברים כאלה בפנים. אני שמרתי את זה 15 שנה וזה הרס אותי. תגידו את האמת שלכם כל הזמן".

"עברו בראשי הרבה תרחישים - הייתי בדכאון, היו לי מחשבות אובדניות וכל תחושת כאב שאפשר לדמיין. לא רק בגלל הסבל שאני עברתי, אלא בגלל הכאב שגרמתי לאנשים שאני אוהב בגלל העניינים הלא פתורים הללו. אמא ואמא, אני מצטער. אמבר וסטרלינג, אני מצטער. כל החברים והאנשים שהיו קרובים אליי ופגעתי בהם בגלל זה לאורך השנים, אני מצטער".

"ג'ונתן הולמס בן השש, אני מצטער. עכשיו הזמן שלך לצאת מזה. אל תתן להתעללות הזו להרוס לך את החיים, ולא משנה מה יהיו ההשלכות של אחרים. כולל על עצמי".