"רציתי לשחק, אך אף פעם לא זומנתי לנבחרת"

צפו בראיון עם לנדסברג למגרש פתוח: "שיחקתי בארץ פחות או יותר כל הקריירה ואף פעם לא קראו לי. קשה להפיל את האשמה במכבי ת"א רק על וויצ'יץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.18 - 19:46

תגיות: יורוקאפ

תחילת כתבה

סילבן לנדסברג חווה את אחת התקופות הטובות בקריירה שלו. אחרי שבעונה שעברה הוא כיכב מדי אסטודיאנטס מספרד, העונה הוא הקלעי המוביל של טורק טלקום ביורוקאפ עם 17.6 נקודות לערב. קבוצתו של לנדסברג אמנם מדורגת רק במקום הרביעי בבית שלה, אבל מבחינה אישית הגארד-פורוורד נהנה מכל רגע.

"אני חושב שעד כה אנחנו משחקים כדורסל סביר, אנחנו משתפרים עם הזמן", סיפר לנדסברג ל'מגרש פתוח', "השחקנים, המאמן והקבוצה יודעים למצוא אותי ועושים עבודה נהדרת. זה דבר שעוזר לי להמשיך לשחק את המשחק שלי. אנקרה, היכן שאני מששחק, היא עיר הבירה של טורקיה כך שהעיר די מפותחת, הייתי אומר שאיסטנבול זה גן חיות".

לנדסברג התייחס גם לסוגיית הנבחרת: "שיחקתי בישראל פחות או יותר כל הקריירה ואף פעם לא הוזמנתי לנבחרת הלאומית. זה היה נחמד לשחק עבור ישראל, הקשר שלי לכאן הרבה יותר חזק מאשר לאוסטריה. בספרד הייתה לי בעיה לשחק בליגה המקומית עם דרכון ישראלי, לכן שאלו אותי אם יש לי דרכון אחר. עניתי שאני חושב שיש לי את הדרכון האוסטרי שלי, זה היה הדרכון שלי לשעת צרה רק למקרה שכזה, וברגע שהאוסטרים גילו את זה הם יצרו איתי קשר באופן מיידי ואמרתי להם שאחשוב על זה, וכשהזמן יתאים אשמח לייצג אותם".

"ההרגשה האישית שלי היא שיכולתי לעשות יותר", הוא אומר על תקופתו במכבי ת"א, "השנתיים האחרונות שלי לא היו דומות כלל לשנים במכבי. הייתי רוצה להוכיח לאוהדים בישראל שהייתי יכול לתרום יותר, אני אוהב אותם. לא יודע אם הייתי צריך לעזוב את מכבי לפני, זה חלק מתהליך למידה. נהניתי שם, הכרתי אנשים מדהימים דרך הארגון, שיחקנו במשחקים גדולים ברמות הגבוהות שאנשים יוכלו לראות".

"אני לא ממש יכול להגיד כי המשחק היחיד שראיתי השנה של מכבי ת"א הוא מול פנרבחצ'ה", אומר לנדסברג על הצהובים, "אני חושב שקשה להפיל את האשמה על בנאדם אחד, וויצ'יץ' או כל אחד אחר. זה יורד מלמעלה, מההנהלה ועד אחרון השחקנים. זה לא פייר להטיל את האשמה על בנאדם אחד".