מרגש: כדורסלן עם אוטיזם עשה היסטוריה

הסיפור של קיילין בנט שפרץ גבולות וישחק בליגת המכללות

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.18 - 19:53
תחילת כתבה

תמיד אומרים לספורטאים שהשמיים הם הגבול, שהם צריכים להאמין שאין מחסום שהם לא יכולים לשבור. היום (רביעי) נרשמה היסטוריה מרגשת שהופכת את הקלישאות הללו למציאות, כאשר לראשונה אי פעם שחקן כדורסל בעל אוטיזם הביע את נכונותו ללמוד באוניברסיטה בה יוכל לשחק בליגת המכללות הבכירה. קיילין בנט, בן 18 בהעיר ליטלרוק בארקנסו, קיבל התעניינות מקבוצת קנט סטייט, וחתם על הטופס שאומר שהוא מאשר את רצונו להגיע לשם.

בנט התחיל ללכת רק בגיל 4 ולדבר בגיל 7. עם זאת, הוא סיים תיכון באביב האחרון ואף התחיל להשתלב במוסד הלימודים בברנסון, מיסורי, שם הרבה אתלטים צעירים מתחילים לפני שהם עוברים לליגות בכירות ברחבי ארה"ב. בקנט סטייט פתחו חלון שמאפשר לעוד מכללות להבין שאפשר לשלב כדורסלנים על הרצף.

הכדורסלן הצעיר ביקש להבהיר כי לא הביאו אותו לשם רק בגלל האוטיזם שלו: "היו לי עוד הצעות מעוד מכללות, אבל הסיבה שקנט לקחו אותי היא לא בגלל האוטיזם. אל תבינו אותי לא נכון, זה מגניב לעשות היסטוריה בעניין הזה, אבל הם רצו אותי כי הם יודעים שאני טוב בלקלוע ושאני אוהב כדורסל".

"אני רוצה להשפיע לא רק על הפרקט, אלא גם עם ילדים שמתמודדים בקשיים שאני מתמודד איתם. אני רוצה להשתמש בפלטפורמה הזאת כדי לתת השראה לעוד ילדים עם או בלי אוטיזם. אני רוצה שהם יידעו שאם אני יכול, אז גם הם. הרבה פעמים אפשר להרגיש לבד, משהו שאני הרגשתי כשהתבגרתי".