אנטון שוטבין חתם בנסטוויל מהליגה הדנית

הפורוורד הישראלי עזב את אשדוד: אולי אחזור לפני הפלייאוף

עמרי מנהיים  12.12.18 - 09:39
תחילת כתבה

ליגיונר חדש/ישן לכדורסל הישראלי: אנטון שוטבין, הפורוורד של מכבי אשדוד, החליט שלא להאריך את חוזהו בקבוצה וחתם בנסטוויל מצמרת הליגה בדנמרק באמצעות סוכנו אייל גרוסברד. שוטבין (29, 2.06) שפתח את העונה בהפועל תל אביב עימה לא הגיע להבנות כספיות, חתם על חוזה לחודשיים באשדוד עם תחילת הליגה ורשם 1.5 נקודות ו-1.8 ריב׳ ב-5 דקות בממוצע.

"אני מאד שמח שיצא לי לעבוד, להתאמן ולשחק עם בראד גרינברג ואשדוד העונה" אמר שוטבין שנפרד מגרינברג (עימו שיתף פעולה בעבר גם במכבי חיפה) מיד לאחר ההפסד לאילת, "כעת אני יוצא לעונה נוספת באירופה ואני מחכה לתת את כל כולי על המגרש ולהשיג מטרות ויעדים חדשים. אני יודע שנסטוויל נמצאת באופן קבוע בטופ הליגה הדנית ונאבקת בטופ 4 על הזכות להגיע לגמר. אשחק שם בעמדות 4 ו-5 ומקווה לתרום מניסיוני ולהביא לידי ביטוי את היכולות שלי כדי לסייע להם".

שוטבין חזר העונה לארץ אחרי שבעונה שעברה שיחק באוסטרבה הצ'כית וטרייר מהליגה השניה בגרמניה שם רשם 9.4 נקודות ב-14 דקות בממוצע והוביל את קלעי השלוש בליגה עם למעלה מ-47.4%. לפני שנתיים נבחר לחמישיית הזרים של העונה במדי סביט הסלובקית, ועם הדחתה מהפלייאוף הצטרף למכבי חיפה והגיע עימה לגמר הפיינל פור.

"יכול מאוד להיות שאחזור לארץ בשלהי העונה לקראת הפלייאוף", אמר שוטבין שיערוך ביום שישי את האימון הראשון בקבוצתו החדשה, "הכל תלוי כמה רחוק אגיע עם נסטוויל כי השאיפה היא באמת להיאבק על האליפות. אני מודה לאנשי אשדוד על הכל".