הופסון חתם בחולון, קולשוב הושאל מראשל"צ

כפי שפרסמנו לראשונה: הפורוורד חוזר לקדנציה שלישית בארץ

עמרי מנהיים  18.04.19 - 12:44

תגיות: הפועל חולון

תחילת כתבה

הדרך של הפועל חולון באירופה הגיעה אתמול (רביעי) לסיומה בעקבות תבוסה צורמת 105:75 לדינמו ססארי מאיטליה, אבל במועדון לא מבזבזים זמן והשלימו הבוקר חיזוק כפול ורשים בדמותם של איגור קולשוב שעבר בהשאלה ממכבי ראשון לציון וסקוטי הופסון שחוזר לקדנציה שלישית בישראל.

השניים חתמו בחולון עד תום העונה. קולשוב עשה את הדרך לחולון בעקבות הפציעות של טי.ג'יי קליין וגיא פניני שהותירו את הפועל חולון עם רוטציה קצרה במיוחד במגבלות החוק הרוסי. למעשה, דן שמיר נשאר עם שלושה ישראלים בכירים בסגל - עמית שמחון, שלומי הרוש ורועי הובר - קאדר קצר מדי עבור קבוצה שרוצה לעלות לפיינל פור ולהילחם על האליפות. בשל כך, נעשו בימים האחרונים מאמצים כבירים לצרף שחקן ישראלי בכדי להעמיק את הסגל.

פניה להפועל אילת בנוגע ליונתן שולדברנד נעשתה עוד לפני מספר שבועות, כשבחולון הבינו שקליין ייעדר תקופה לא קצרה - אלא שהקבוצה הדרומית סרבה בתוקף לשחררו. בימים האחרונים, פעלה חולון בניסיון להעביר אליה את איגור קולשוב, כאשר שלמה אייזיק היה זה שיצר קשר עם יצחק פרי ואנשי מכבי ראשון לציון.

"השתדלתי לא להגיב בימים האחרונים עד שזה לא היה רשמי, אבל עכשיו אפשר להגיד שאני עובר עד סוף העונה להפועל חולון", קולשוב הכריז בחגיגיות. "שום דבר לא נעשה בדם רע, פשוט נוצרה סיטואציה מסויימת שעוזרת לכל הצדדים בעסקה ואני שמח שהיה אפשר להוציא את זה לפועל, וכאן אני רוצה להודות למכבי ראשון מהלב על כל התקופה שלנו".

בחולון ישאילו את קולשוב לחודשיים עד לסיום העונה, שכן לגארד יש חוזה לעונה נוספת בראשון לציון. בהנהלת המועדון ביקשו זמן לחשוב על ההצעה ובסופו של דבר גם קיבלו אותה משום שמהלך כזה גם יקל במידה מסוימת על התקציב, לאחר העסקה היקרה יחסית במסגרתה צורף דריל מונרו. קולשוב, כזכור, סופסל לכל אורך המשחק האחרון, בו ניצחו הכתומים את הפועל תל אביב.

סיבה נוספת שבגינה בחולון כל כך רצו להחתים שחקן ישראלי היא עסקת טו הולוואי. הרכז כבר סגר עקרונית את תנאיו לקדנציה נוספת, אלא שבשל מצוקת הישראלים, העסקה תקועה ולכן בחולון פנו לסקוטי הופסון, כפי שפרסמנו לראשונה בערוץ הספורט. הופסון, כאמור, חתם עד תום העונה וישמש כמחליף של גיא פניני.

הבעלים אייזיק סיפר על ההחתמות: "למרות שהפוקוס שלנו הופנה  למשחק חצי גמר היורופקאפ בסרדיניה, פעלנו כל הצוות - זה שנשאר בארץ וזה אשר נמצא בחו"ל, על מנת לחזק את הקבוצה ולהמשיך את המסע שלנו חזקים ונחושים. אני רוצה לאחל לכל פצועינו החלמה מהירה, אני רוצה להודות לידידי איציק פרי-יו"ר מכבי ראשל"צ, על הקולגיאליות, לאחל לשחקנים שמצטרפים הצלחה והנאה מהחוויה החולונית ושיהיה לכולנו בהצלחה וחג אביב שמח".