הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוקוביץ' אלוף מונטריאול: ''זו היסטוריה''

הסרבי ניצח את פיש והפך לראשון הזוכה ב-5 טורנירי מאסטרס בשנה. סרינה וויליאמס זכתה בטורניר טורונטו ותעלה 49 מקומות בדירוג העולמי, אל המקום ה-31

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.11 - 08:11
דיוקוביץ' (gettyimages). היכן זה ייעצר?

תחילת כתבה

נובאק דיוקוביץ' הוא המדורג 1 בעולם ובצדק. הטניסאי הסרבי, שהפר השנה את השליטה של רוג'ר פדרר ורפאל נדאל בסבב העולמי, זכה בטורניר תשיעי בתוך שמונה חודשים, הפעם במונטריאול.

דיוקוביץ', שניצח בגמר 2:6, 6:3, 4:6 את מארדי פיש האמריקאי, עשה גם היסטוריה כשהפך לטניסאי הראשון בהיסטוריה שזוכה בחמישה טורנירי מאסטרס בעונת אחת. קודם למונטריאול קטף דיוקוביץ' את התארים באינדיאן וולס, מיאמי, רומא ומדריד, כאשר בכל הארבעה ניצח בגמר את נדאל.

"עשיתי היסטוריה וזה מאוד מיוחד עבורי", אמר דיוקוביץ' ששידרג את מאזנו השנה ל-1:53, "זהו כבוד גדול ופריבילגיה להיות חלק מהיסטוריה בענף שאני משחק בו וכל כך אוהב". כעת ינסה דיוקוביץ', שזכה בגראנד סלאם האחרון (ווימבלדון) להמשיך במומנטום ולזכות גם ב-US OPEN שייפתח ב-29 באוגוסט.

בטורניר הנשים בטורונטו זכתה הלילה סרינה וויליאמס המתקאמבקת. וויליאמס ניצחה את האוסטרלית סמנת'ה סטוסור 4:6, 2:6 וזכתה בתואר 39 בקריירה. לאמריקאית היה זה טורניר רביעי בו היא משתתפת מאז שובה מפציעה, ומאזנה מאז על משטחים קשים עומד על 0:11.

הזכייה בטורונטו מעלה את וויליאמס 49 מקומות בדירוג הנשים החדש, היישר למקום ה-31 בעולם. "לא ציפיתי שאצליח כל כך", סיכמה סרינה, "אני רק שמחה כל כך לחזור לשחק, ולנצח זו בכלל זכות. זה 'קול'". בשבוע שעבר זכתה וויליאמס בטורניר סטאנפורד שנערך בקליפורניה. באליפות ארה"ב הפתוחה זכתה וויליאמס שלוש פעמים בעבר.