הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סנסציה בווימבלדון: נדאל הודח בסיבוב ה-1, צפו ב-3:0 לדרסיס

הטניסאי הבלגי האלמוני, שמדורג במקום ה-135 בעולם, הרעיד את עולם הטניס. דרסיס הדהים את אלוף צרפת עם 6:7, 6:7, 4:6 והנחיל לו הפסד בכורה בסיבוב הראשון בגרנד סלאם בקריירה. שנה שנייה ברצף שרפא נוחל כישלון חרוץ בלונדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.13 - 20:03

אם בשנה שעברה חשבתם שההפסד של רפאל נדאל ללוקאש רוסול כבר בסיבוב השני של ווימבלדון הוא סנסציה, מה תגידו עכשיו? יום הפתיחה של הגראנד סלאם הבריטי סיפק הערב (שני) את אחת ההפתעות הכי גדולות שנראו, אולי אי פעם, כאשר סטיב דארסיס (בלגיה, 135 בעולם) הדיח את הספרדי (4 בעולם) עם 6:7 (4), 6:7 (8), 6:4 כבר בסיבוב הראשון.

השור ממאיורקה יכול להאשים רק את עצמו. לפני שבועיים בלבד הוא זכה ברולאן גארוס בצורה משכנעת והוכיח סופית שהפציעה בברך מאחוריו. אבל כנראה שהמעבר מחימר לדשא לא עשה לו שירות טוב, ולראשונה בהיסטוריה הוא הודח מגראנד סלאם כבר אחרי משחק אחד.

כזכור, אשתקד זה היה רוסול הצ'כי, שאז דורג 100 בעולם, שהדהים את נדאל כבר בסיבוב השני אחרי משחק אדיר. אלא שזה כבר שובר כל שיא. הבלגי בן ה-29, שמעולם לא הגיע מעבר לסיבוב ה-2 בלונדון, עשה שירות ענק לו רק למוניטין האישי שלו, אלא גם לרוג'ר פדרר שהיה אמור לפגוש את הספרדי כבר ברבע הגמר של הטורניר היוקרתי.

במשך כל המשחק, דארסיס לא הראה פחד מול אחד הטניסאים הגדולים שהענף ראה אי פעם, ודאג להתעלות ברגעים החשובים. הוא ניצח בשובר השוויון הראשון 4:7, ולמרות שנדאל השיג שבירה ל-5:6 במערכה השנייה הוא שבר בחזרה כדי לכפות שובר שוויון נוסף. שם השניים הלכו לקרב צמוד וארוך, אבל שוב הבלגי היה עם ידו על העליונה כדי להכפיל את היתרון עם 8:10.

אם מישהו חשב שנדאל יתעצבן ויחזור להציג את היכולת המצופה ממנו במערכה השלישית, דווקא כאן דארסיס שבר ל-0:1 ולא ויתר על היתרון עד לסיום. דארסיס ההמום חגג באקסטזה על הדשא של מגרש מספר 1, בעוד שנדאל לא ידע היכן להסתיר את פניו מרוב בושה.

קצת סטטיסטיקה כדי לסבר את האוזן. הפקטור הכי חשוב ששירת את דארסיס היה האגרסיביות שלו. הוא הצליח להשיג 13 אסים לעומת 6 בלבד של נדאל, ובנוסף רשם לא פחות מ-53 ווינרים, 21 יותר מאשר הספרדי. העובדה שהוא הצליח במיוחד להתמודד עם העוצמה של השור ממאיורקה משתקפת מהעובדה שאת מירב הווינרים הללו הוא השיג בפורהאנד מהקו האחורי. בסה"כ, הוא לקח 127 נקודות מול 113 של נדאל.

דארסיס יצטרך להתאושש כמה שיותר מהר, כי דרכו בווימבלדון רק מתחילה. בסיבוב השני מצפה לו מפגש מול לוקאש קובוט הפולני (119 בעולם), שגבר על איגור אנדרייב. ודרך אגב, בספטמבר הקרוב הבלגי ישחק עם נבחרתו נגד נבחרת ישראל בגביע דייויס, במפגש שייערך באנטוורפן. רק שלא ימשיך ביכולת הזו.