צפו בצ'כים זוכים בדייויס. סטפאנק: "חלום שהתגשם"

הטניסאי הצ'כי אחרי שסידר לאומה שלו זכייה בדייויס עם 2:3 על ספרד. אלמגרו: "אנחנו עוזבים עם הראש מורם"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.12 - 07:54

תגיות: גביע דייויס

תחילת כתבה

איבן לנדל יכול להיות גאה. לא, לא מדובר על עוד תואר שהכניס אנדי מארי לארון, אלא דווקא באומה שלו. 32 שנים אחרי שהטניסאי האגדי הביא את גביע דייויס הראשון (אז זו עוד היתה צ'כוסלובקיה), צ'כיה עשתה זאת שוב - עם 2:3 על האלופה היוצאת ספרד, כאשר הפעם הגיבורים הם תומאס ברדיץ' ובעיקר ראדק סטפאנק.

סטפאנק, שחקן טניס בינוני בימים כתיקונם, עלה למשטח הקשה בפראג עם טונות של לחץ על הכתפיים אחרי שברדיץ' הובס על ידי דויד פרר. המדורג 31 בעולם שם את הכל בצד וסיפק את אחד ממשחקיו הגדולים בקריירה, בדרך ל-4:6, 6:7, 6:3, 3:6 על ניקולס אלמגרו שסידר לצ'כים חגיגה אדירה בבירה וגביע דייויס שני בארון.

"חלמתי על הרגע הזה כל חיי", אמר בסיום הגיבור הלאומי החדש. "עבדנו מאוד מאוד קשה בשביל הרגע הזה. מעולם לא שיחקתי בכזה לחץ, הכל היה על הכף. רציתי לשלוט במשחק ולהיות אגרסיבי ואני שמח שזה השתלם לי. למרות שהפסדתי את המערכה השלישית, הרגשתי כל הזמן שאני בכיוון הנכון". ברדיץ' הוסיף בקצרה: "זהו רגע שאנחנו לא נשכח לעולם".

מן העבר השני, ספרד (נטולת רפאל נדאל הפצוע) נאלצה להיפרד מהגביע, אבל לא לפני שסיפקה פייט אדיר למארחת. "זו היתה חוויה פנטסטית בסך הכל, אנחנו עוזבים עם הראש מורם", אמר אלמגרו. "זה תענוג עבורי להיות חלק מהנבחרת הזו". פרר סיכם: "אנחנו עצובים כרגע, אבל אני מאוד גאה בנבחרת שלנו. נלחמנו עד הסוף".